Powitanie lata 2018 – emeryci KGHM świętowali w lubińskim Rancho. Zgodnie z coroczną tradycją Stowarzyszenie emerytów i rencistów byłych pracowników KGHM zaprosiło swoich członków na imprezę inaugurującą sezon wakacyjny. Uroczystość wpisuje się w kalendarz stałych imprez, które emeryci KGHM organizują cały rok. 

 

Do udziału w imprezie na powitanie lata nie trzeba nikogo namawiać, bo emeryci KGHM uwielbiają się spotykać i wspólnie bawić. Obok biesiad barbórkowych i spotkań opłatkowych imprezy na powitanie i pożegnanie lata są stałymi uroczystościami w kalendarzu imprez Stowarzyszenia emerytów i rencistów byłych pracowników KGHM. Rejon Lubin przygotował zabawę , w której wzięło udział ponad 120 osób.

Dziś mamy festyn na powitanie lata 2018. Organizujemy corocznie kilka imprez, ale ta jest jedną z większych. Zapewniliśmy różne atrakcje, jak konkurs tańca, rzucanie lotkami, trafianie do butelek a za wszystko mamy świetne nagrody ufundowane przez nasze stowarzyszenie, starostwo i miasto. Nasze Stowarzyszenie to ponad 3000 osób, w tym rejon Lubin 1300 członków.  Oprócz takich festynów organizujemy imprezy świąteczne, sylwestrowe, barbórkowe, walentynkowe i różne inne – mówił Zbigniew Czerwonka, prezes rejonu Lubin Stowarzyszenia emerytów i rencistów, byłych pracowników KGHM.