Jeśli lubinianie mają dziecko  uczące się i nie ma więcej niż 20 lat lub 24 w przypadku dziecka z niepełnosprawnością, to mogą starać się o jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł. Pieniądze mają być wsparciem na początek przyszłego roku szkolnego. 1 lipca ruszy proces przyjmowania wniosków na drodze elektronicznej. 

 

Na każde dziecko które nie przekroczyło 20 roku życia lub 24 w przypadku niepełnosprawności opiekunowie lub rodzice dostaną 300 zł. Jednorazowe świadczenie wpisuje się w program, “Dobry start”, o którym rząd poinformował 1 czerwca. Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej mają mało czasu na przygotowanie do realizacji tych świadczeń, bowiem 1 lipca można już składać wnioski o to świadczenie. Choć wakacje za pasem,  a dzieci chcą zapomnieć o szkole, to ich rodzice i opiekunowie już mogą pomyśleć o wrześniu. Ci, którzy w lipcu i sierpniu złożą wnioski do września na pewno otrzymają jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł na każde uczące się dziecko.

Przyjmujemy wnioski już od 1 lipca,a le drogą internetową za pośrednictwem platformy Emp@tia i bankowości elektronicznej. Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane tym świadczeniem do składania wniosków tą drogą. Natomiast od 1 sierpnia  rozpoczniemy przyjmowanie wniosków papierowych – mówi Elżbieta Januszkiewicz, kierownik działu świadczeń rodzinnych MOPS w Lubinie. W tym przypadku każdy powinien jednak liczyć się z kolejkami i utrudnieniami. Zdecydowanie łatwiej i szybciej jest to zrobić drogą elektroniczną. 

Lubinianie,l którzy nie zdecydują się na złożenie wniosku elektronicznie powinni udac się do siedziby MOPS przy ulicy Kilińskiego 25a. Dział świadczeń rodzinny usytuowany jest po prawej stronie budynku. Beneficjenci do tego działu nie wchodzą głównym wejściem, lecz tym po prawej. 

Poprzedni artykułKilińskiego będzie zamknięta. Uwaga kierowcy
Następny artykułWiercą na zlecenie