17 czerwca 2018 roku na murawie boisk Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin spotka się 1300 zawodników, 107 zespołów i 255 trenerów. KGHM Polska Miedź S.A. od lat wspiera inicjatywę Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy. W działania włączają się też spółki z grupy kapitałowej. 

 

O dobroczynnym wpływie sportu na dziecko, wie każdy rodzic. Dzięki grze w piłkę i udziale w turnieju dzieci nie tylko poprawiają swoją sprawność fizyczną, ale również zdobywają nowe umiejętności, pewność siebie, wiarę we własne siły oraz poznają nowych przyjaciół. Dla dzieci to nauka gry fair play oraz świetna zabawa. Wszyscy zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe w postaci piłek do gry w piłkę nożną bez względu na zajęte miejsce w klasyfikacji. Młodzi piłkarze nagradzani są za udział w turnieju i aktywność sportową. W niedzielę 17 czerwca, od godziny 9.00 rozegrany zostanie finał turniejowej ligi trawiastej Orlików i Żaków. Projekt realizowany corocznie jest dedykowany dzieciom z Zagłębia Miedziowego, w czterech kategoriach wiekowych : Orlik E1(11 latki), Orlik E2 (10 latki), Żak F1 (9 latki) i Żak F2 (8 latki).

W turnieju finałowym weźmie udział 107 zespołów. Młodzi piłkarze będą grać równocześnie na 20 boiskach. Każdy zespół zagrał w od 4 do 8 turniejach w rundzie jesiennej i wiosennej.

Poza meczami na uczestników oraz kibiców czekać będzie wiele atrakcji. W czasie trwania turnieju finałowego KGHM KIDS CUP 2018 na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbędzie się prezentacja Akademii Młodych Talentów. Rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą szkoleniową, edukacyjną oraz dokonać ewentualnego wyboru umieszczenia swojego dziecka w Akademii. Będą mogli również obejrzeć obiekty Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia i zobaczyć w jakich warunkach zawodnicy trenują, uczą się czy spędzają czas wolny. Dużą atrakcją dla młodych zawodników będzie możliwość spotkania i rozmowy z zawodnikami zespołu ekstraklasy Zagłębia Lubin.

Pracownicy Miedziowego Centrum Zdrowia zbadają chętnym osobom poziom cukru we krwi, ciśnienia krwi, pojemność płuc oraz poziom tkanki tłuszczowej.

Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy jest związkiem sportowym, którego zasięg obejmuje powiaty: górowski, głogowski, jaworski, legnicki, lubiński, polkowicki, złotoryjski.

Partnerami projektu są m.in. KGHM Polska Miedź, Zagłębie Lubin, Miedziowe Centrum Zdrowia, Uzdrowiska Kłodzkie– Grupa PGU, Lubinpex, Interferie, Energetyka, Związek Pracodawców POLSKA MIEDŹ oraz kluby piłkarskie okręgu legnickiego. We wrześniu 2018 roku rozpocznie się nowa edycja projektu KGHM KIDS CUP z udziałem zespołów z rocznika 2011 (F2).

Poprzedni artykułKonferencja o zdrowiu i dla zdrowia
Następny artykułWybory do Rady Nadzorczej KGHM tuż, tuż