Nowy szeryf w Lubinie to kobieta.  Nadkomisarz dr Joanna Cichla została powołana na stanowisko pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie. Zastąpi Tomasza Gołaskiego, który 8 czerwca odszedł na emeryturę. 

 

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński, rozkazem personalnym, z dniem 7 czerwca 2018 roku, powierzył pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie nadkom. dr Joannie Cichla. Rozkaz, w dniu 11 czerwca, nowej Pani Komendant wręczył inspektor Andrzej Łuczyszyn – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie.

W dniu 11 czerwca 2018 roku, w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie, odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której nadkomisarz dr Joanna Cichla, odebrała z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, rozkaz personalny o powierzeniu pełnienia obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie.

Pani Komendant wcześniej była I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach.

Nadkom. dr Joanna Cichla służbę w Policji rozpoczęła 20 listopada 1999  jako aplikant w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach. Przez prawie cały okres kariery zawodowej związana była z pionem kryminalnym. Komendant Cichla pełniła różne funkcje kierownicze. Przed objęciem stanowiska I Zastępcy KPP w Polkowicach pracowała na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie.

Z wykształcenia Joanna Cichla jest doktorem nauk społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończyła również studia w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, na kierunku zarządzanie. Ponadto jest pedagogiem i socjoterapeutą. Na co dzień współpracuje z młodzieżą oraz osobami dorosłymi doznającymi przemocy.

inf. KPP Lubin

Poprzedni artykułPompa z nieba i gradobicie (FOTO)
Następny artykułKonwój wstydu – część II