Od 7,5 do 8,1 miliarda złotych w ciągu najbliższych pięciu lat otrzyma KGHM. Władze Polskiej Miedzi podpisały właśnie aneks do umowy z firmą Tele-Fonika Kable S.A. na sprzedaż walcówki miedzianej.

Zgodnie z kontraktem miedziowy gigant dostarczy kontrahentowi z Myślenic blisko 300 tysięcy ton walcówki do końca 2022r.
– To ważny kontrakt, który zapewnia dostawę minimum 58 tysięcy ton walcówki rocznie na potrzeby spółki TELE-FONIKA Kable. Zawarcie kolejnej umowy świadczy o obopólnym zadowoleniu z dotychczasowych relacji biznesowych. Kontynuacja współpracy oznacza dla KGHM zapewnienie stabilnego źródła przychodów oraz uzyskanie wartości dodanej, jaką jest sprzedaż miedzi w postaci produktu przetworzonego, czyli walcówki – mówi Rafał Pawełczak, prezes spółki KGHM Polska Miedź S.A
W ubiegłym roku spółka sprzedała ponad 80 procent miedz i 70 procent srebra.
– Transparentność oraz przejrzystość działań KGHM, a także jakość oferowanych produktów, umacniają pozycję spółki na tle konkurencji. Lojalność klientów oraz długofalowe relacje biznesowe przekładają się na długoterminową rentowność przedsiębiorstwa – dodaje na koniec prezes Pawełczak.

KGHM Polska Miedź S.A. jest jednym z czołowych producentów miedzi oraz srebra w świecie. Sprzedaż produktów przetworzonych przez KGHM koncentruje się w całości na rynku krajowym i europejskim. Popyt na produkty takie jak walcówka, wlewki i granulat miedziany jest w dużej mierze zależny od sytuacji gospodarczej na świecie, a dobre uwarunkowania na rynku kabli oraz pozytywne perspektywy dla stale rozwijającego się sektora budowlanego pozwalają na wysoką sprzedaż walcówki miedzianej.
(kghm.com)