Czy prezydent Lubina ignoruje mieszkańców i wybiera tych, z którymi chce rozmawiać? Działacze Partii Razem złożyli skargę na włodarza miasta do przewodniczącego Rady Miejskiej. Od grudnia oczekują bowiem na odpowiedź na petycję.

Prezydent Lubina Robert Raczyński pięć miesięcy nie odpowiada na petycję. Partia Razem złożyła w końcu skargę  do przewodniczącego Rady Miejskiej w tej sprawie. 18 grudnia 2017 członkowie legnickiego okręgu partii Razem złożyli w Urzędzie Miejskim w Lubinie petycję, w której apelowali o podpisanie „Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym”. Petycja skierowana była do Prezydenta Miasta Lubina Roberta Raczyńskiego. Jej podpisanie oznaczałoby formalne zaangażowanie samorządów w propagowanie zasady równości kobiet i mężczyzn, a także deklarację wdrażania ich na własnym terenie.

Mija właśnie piąty miesiąc od daty złożenia petycji, a Pan Prezydent Robert Raczyński nie odpowiedział na nią. Nie została ona również opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej, pomimo że taki obowiązek nakłada na adresata petycji art. 8 ust. 1 ustawy o petycjach – mówi Damian Cacek, działacz Razem z Lubina.
W związku z tym 15 maja 2018 członkowie okręgu legnickiego złożyli skargę na działania Prezydenta do przewodniczącej Rady Miejskiej w Lubinie.

To nie pierwszy przypadek, gdy nie otrzymujemy odpowiedzi na złożoną petycję. Mam wrażenie, że Prezydent Miasta wybiera sobie, z kim chce prowadzić dialog. To niedopuszczalne. Sugeruję, żeby Pan Raczyński wziął przykład z Prezydenta Legnicy. Tam na złożoną petycję otrzymaliśmy odpowiedź pozytywną, a miasto podjęło starania w kierunku podpisania Karty – podsumowuje Damian Cacek.

Poprzedni artykułOdznaczenia, medale dla hutników
Następny artykułPiknik z policją i GDDKiA

8 KOMENTARZE

 1. Razem to partia polityczna popularyzująca komunizm! To chyba dobrze, że prezydent miasta nie chce współpracować z takimi ludźmi, przecież komunizm ma na swoim koncie dużo więcej ofiar niż faszyzm. Jak w wielu kwestiach drażnią mnie jego posunięcia, tak w tej ma moje 100% poparcie!

  • Jesteś idiotą? Czy tylko prawackim trollem? Razem jest najbardziej demokratyczną partią na scenie politycznej. Sprawdź sobie orzeczenie prokuratury,która na wniosek prawicowych oszołomów prowadziła w tej sprawie postepowanie. Nie błaźnij się chłopcze więcej i znikaj

  • Podaj swoje dane kolego,skoro jestes taki odważny,żeby zarzucać komuś komunizm. Oto co orzekła Prokuratura Krajowa na zgłoszenie jakiegoś prawackiego działacza:
   “Rozpoznając wniosek o delegalizację Partii Razem, Prokuratura Krajowa dokonała skrupulatnej analizy jej celów i działalności. Obejmowała ona oficjalne dokumenty, jak statut, deklarację programową i program wyborczy, a także konkretne przejawy działalności partii, m.in. publiczne wystąpienia jej przedstawicieli. Zapoznano się również z ogólnodostępnymi publikacjami zawierającymi stanowiska prezentowane w imieniu tego ugrupowania, a dotyczące m.in. kwestii historycznych” – czytamy w komunikacie.

   Zdaniem PK, “analiza nie dostarczyła podstaw do stwierdzenia, że cele lub działalność Partii Razem prowadzą do naruszenia art. 13 Konstytucji. Zgodnie z tym przepisem zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.

   PK POINFORMOWAŁA PONADTO, ŻE “PRZEANALIZOWANE MATERIAŁY PARTII RAZEM ZAWIERAJĄ WRĘCZ POTĘPIENIE I DEZAPROBATĘ DLA DZIAŁAŃ REŻIMÓW TOTALITARNYCH”.

   Tak więc jakiekolwiek zarzuty wobec Razem o komunizm kwalifikują sie na sprawe sądową o zniesławienie.

  • Proszę Pana czy Pan się orientuję jakie mamy czasy .Skoro żyje Pan komuna niech się Pan nie wychyla .Nasze miasto to średniowiecze do komuny nam daleko 🙁

 2. Brawo za reportaż gdzie to można nagłośnić mam 1000pism od tego człowieka jedna i ta sama gadka jego roboli wieczni3 to nie ma wiecznie nie przyjmuje za to też powinno ściągać z takich stanowisk

 3. Prosze sprawdzic jak dziala nasz urzad nawet kamer się nie boją lekcewaza każdego i udają że jest super .Czy mozecie wkoncu to gdzies nagłośnić. Żeby tym miastem się ktoś zainteresował. To jest zatajanie informacji publicznych .Niech Państwo napiszą do urzędu pismo z zapytaniem o majątek miasta informacja podawana do wiadomości publicznej oni nie odpisuje wszystko zatajaja ponieważ wszystko jest wysprzedawane jeśli chodzi o komunalne i grunty .Pieniądze ie wiadomo na co idą bo nic za nie nie robia. TO co najważniejsze dla mieszkańców tego nie tworzą wydaje im się że nie muszą.Ale są w błędzie nie wszyscy mieszkańcy odpuszczają. Mam nadzieję że jeszcze za tej kadencji odpowiedzą za to co robią. Pewne instytucje już zostają powiadomione o tym co się tu dzieje .

 4. Prawda. Ma za nic mieszkańców i ich opinie. Stary temat ale jest, zlikwidował przejście koło PKO bo mama miała tam wypadek, przez prawie 40 lat chodziłem przez to przejście i spokojnie można było przejść jak na sąsiednich krzyżówkach było czerwone. Zlikwidował przejście na Paderwwskiego przybliżając je w kierunku ronda i tam są dwa koło siebie a tu gdzie było chodnik po dwóch stronach i trzeba extra nadrabiać. Nostek przez rzeczkę też bo po co niech ludzie w koło latają. Teraz park buduje ludzie nie chcą ale kto by ich pytał przecież on tu rządzi

 5. Radek ty jesteś od Roberta .Jak masz pisać takie bzdury to zamilcz.Nie udawaj że nie wiesz co tu się wyprawia za pieniądze z kredytów itd gorzej jak komuna

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.