Odznaczenia państwowe za długoletnią służbę złote i srebrne, odznaka “Za zasługi dla Energetyki”, “Zasłużony dla KGHM Polska Miedź”, ponad 30 statuetek św. Floriana za jubileusze pracy – to główne wyróżnienia nadawane podczas Centralnej Akademii Hutniczej 11 maja.

 

Centralna Akademia z okazji Dnia Hutnika to moment, gdy odznaczenia i medale otrzymują przedstawiciele wszystkich hut należących do KGHM Polska Miedź. W tym roku podczas uroczystości w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej  w Legnicy wyróżniono blisko 90 osób. 

Wśród wielu zaproszonych gości nie zabrakło lubinian. Poseł na Sejm Krzysztof Kubów miał okazję wzięcia udziału w tej jakże ważnej uroczystości na cześć hutników Polskiej Miedzi.

Spotykamy się dzisiaj z okazji hutniczego święta, które obchodzimy w obecności patrona hutników świętego Floriana. Kontynuowanie tradycji hutniczych jest okazją do zaprezentowania wyników pracy hutników, do podziękowania za pracę, do odznaczenia i wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników hut miedzi KGHM Polska Miedź. KGHM powstał  w 1961 roku jako Kombinat Górniczo – Hutniczy Miedzi, ale trzeba przypomnieć co legło u podstaw. W 1957 profesor Wyżykowski wraz z ekipą geologów dokonał przełomowego, wyjątkowego odkrycia złóż miedzi,prowadząc wiercenia w rejonie Polkowic i Lubina. Dziś wśród nas jest uczestnik i świadek tego wydarzenia Andrzej Rydzewski najbliższy współpracownik Jana Wyżykowskiego przed którym chylimy czoła – mówił na początku uroczystości Ryszard Jaśkowski, wiceprezes zarządu KGHM Polska Miedź. 

Wśród wyróżnionych i odznaczonych znalazł się Jan Antczak, kierownik Wydziału Rafinacji Ogniowej Miedzi w Hucie Miedzi Legnica, który odbierał złotą odznakę za długoletnią służbę. – Dobrze się z czuję z tym wyróżnieniem. Doświadczenie zdobywane przez te wszystkie lata na wielu różnych stanowiskach, w różnych obszarach działalności pozwalają czuć dumę, że huta tak dziś wygląda, że się rozwija. Kiedy dostaje się takie odznaczenie jest naprawdę satysfakcja i zadowolenie, że to, co się robiło  przez lata było zauważane i doceniane. Ten czas przepracowany  był udany, bo został dostrzeżony  – mówił Jan Antczak. 

W uroczystości wzięło udział wielu lokalnych samorządowców, przedstawicieli kościoła, ale też ogólnopolskich polityków w osobie choćby wojewody Pawła Hreniaka. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę