Akcja Miedziana radość wciąż trwa. Jeszcze w niedzielę przed meczem z Jagiellonią  Białystok można przynieść zabawki albo inne przedmioty, które ucieszą dzieci w domach dziecka czy innych placówkach. Klub Zagłębie Lubin prowadzi zbiórkę z myślą o dzieciach tuż przed ich świętem. 

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, do których placówek, gdzie przebywają dzieci trafią rzeczy uzbierane podczas akcji Miedziana radość prowadzone przez klub Zagłębie Lubin. Kiedy akcja się zakończy organizatorzy dopracują szczegóły.

Taka lista jest już tworzona. Jeszcze jej nie zamykamy bo ciągle spływają do nas nowe rzeczy. Jak już wszystko się zakończy, posegregujemy i dojdziemy do tego gdzie co może być najbardziej potrzebne, bo mamy nie tylko zabawki, ale też artykuły biurowe i puzzle. To trzeba posortować według kategorii wiekowych i gdzie to można przekazać – mówi Marek Wachnik, manager ds. zewnętrznych w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. 

Zarówno dzieci, jak i dorośli przynoszą od jakiegoś czasu nie tylko pluszaki,ale też mnóstwo innych zabawek, jak klocki czy roboty. Są też książki, puzzle i artykuły szkolne. Pokój w dziale marketingu powoli wypełnia się po brzegi.