Lubinianie zaczynają mocno złorzeczyć na remont osi jezdni w Lubinie, który zdaniem większości pytanych nie był potrzebny. Prace modernizacyjne już w kwietniu objęły ulicę Ścinawska, która dziś (08 maja) stała się jednokierunkowa. Co za tym idzie, w mieście rozpoczęły się gigantyczne korki. Kierowcy mają dość już w pierwszy dzień nowego porządku ruchu.

Jednokierunkowa na Ścinawskiej. Nie jest ciekawie w centrum miasta na rondzie i skrzyżowaniu Kościuszki z Paderewskiego. W związku z przebudową wprowadzono nowy tymczasowy porządek ruchu na Ścinawskiej,  a co za tym idzie tworzą się gigantyczne korki.

W związku z przebudową ul. Ścinawskiej od dziś tymczasowo wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Ruch odbywać się będzie od drogi krajowej nr 3 w kierunku ulicy Paderewskiego. W związku z tym zmienią się trasy linii autobusowych (przystanek autobusowy przy ul. Ścinawskiej w kierunku drogi krajowej nr 3 zostanie zamknięty). Prosimy stosować się do znaków drogowych ustawionych na czas robót. Prosimy zarówno kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Za utrudnienia w ruchu drogowym przepraszamy – informuje Jacek Mamiński.

Przypomnijmy przebudowa Ścinawskiej,  ronda, Niepodległości to to tylko kilka etapów prac modernizacyjnych przy remoncie osi jezdni w Lubinie, który magistrat uznał za konieczny. Urząd Miasta pozyskał dofinansowanie na tę inwestycję z Unii Europejskiej. Prace mają zakończyć się wraz z końcem tego roku. 

fot.lubinianie