Straż pożarna to może być przygoda, ale też misja pomagania innym. OSP Księginice zorganizowała dzień drzwi otwartych, by zachęcić przede wszystkim młodzież do wstąpienia w szeregi ochotników. 

 

 

Strażacy ochotnicy z OSP Księginice zaprosili na drzwi otwarte do swojej remizy, by pokazać, że straż pożarna i pełnienie w niej funkcji to bardzo ważne działania. – Mamy dzień drzwi otwartych OSP przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale też dla dorosłych. To już czwarty rok z rzędu.  Postanowiliśmy to zorganizować, bo warto wyjść z otwartymi rękami, pokazać sprzęt, jakim dysponujemy, by młodzież  w przyszłości garnęła się do straży, by wstąpiła w nasze szeregi, by wiedziała co to jest, jak przystąpić, do czego służy sprzęt i by pochłaniała wiedzę, którą mamy  i możemy im przekazać –  mówił Łukasz Kurek, prezes OSP Księginice,który w służbie OSP jest od 24 lat. 

Podczas dnia drzwi otwartych strażacy zadbali o szereg konkursów, w których zwycięzcy mogli zdobyć ciekawe nagrody. Na dzieci czekały zabawki, na dorosłych zaś możliwość wizyty w studio tatuażu czy skorzystania z zabiegu fizjoterapeutycznego. Wśród zmagań jakie czekały na śmiałków było przeciąganie liny, chodzenie z jajkiem na łyżce, rzut butem strażackim, przelewanie wody do beczki na czas  i sporo innych atrakcji. Zadbano również o smaczne przekąski z grilla.