Pogodny wiosenny poranek sprzyja biegaczom parkrun, którzy w każdą sobotę biegną, truchtają, maszerują w Parku Wrocławskim. Można ich spotkać zawsze o godzinie 9:00.

Biegi rozpoczynają się od kilkuminutowej odprawy, którą tym razem przeprowadził koordynator – Zdzisław Bortnik. Poinformował o zasadach bezpieczeństwa, sponsorach oraz zasadach uczestnictwa.
     
Na start przybyło 40 uczestników. Każdy ma do pokonania dystans 5 kilometrów. W zależności od predyspozycji trasę można pokonać własnym tempem niezależnie jakie ono jest.
     
Udział w biegu jest bezpłatny. To dzięki wolontariuszom, którzy dla własnej satysfakcji w całości organizują spotkania. Funkcji jest dużo i każdy może znaleźć coś dla siebie, bowiem trzeba zmierzyć czas, wydać tokeny, zeskanować indywidualne kody. Są też funkcje dla dzieci, które cieszą się nie mniej jak dorośli. Zbierają flagi, oznaczenia trasy a ubrani w kolorowe kamizelki są bardzo dumni, że również mogą pomagać.
     
Chcemy zachęcić jak największą liczbę osób bez względu na płeć, wiek,stopień sprawności do regularnego uprawiania aktywności fizycznej a poprzez to poprawy zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej – mówi koordynator parkrun w Lubinie.