Kolejna inicjatywa od serca – działacze z HDK Maltański Legion remontują mieszkanie podopiecznych Domu Dziecka w Głogowie. Dziesięciu chłopców dzięki krwiodawcom dostanie nową łazienkę i inne pomieszczenia.

 

To Starostwo Powiatowe pomogło dyrekcji Domu Dziecka skontaktować się z krwiodawcami z HDK Maltański Legion. Działacze spytani o pomoc nie zastanawiali się ani chwili.Przy remoncie pracują: Tomasz Skrzyński, Tomasz Zblewski, Przemysław Moskaluk i Dawid Zdebiak.

Pomagamy bo możemy. Do nas też ktoś kiedyś wyciągnie rękę, gdy będziemy tego potrzebować – mówi Tomasz Zblewski z HDK Maltański Legion. – Prace idą powoli, ale cały czas do przodu, ponieważ pracujemy na zmiany na swoich oddziałach. Nie licząc remontu łazienki, w której musieliśmy skuwać stary tynk i wyrównać ściany, to podstawowe prace budowlane polegają na szpachlowaniu i malowaniu – dodaje Tomasz Zblewski. – Co czujemy mogąc to robić? Radość i satysfakcję , a także wdzięczność dla naszych bliskich, którzy tolerują naszą nieobecność w domu – mówi krwiodawca.

Przypomnijmy,że klub HDK Maltański Legion działa formalnie jako grupa od niedawna. Powstał przy Jednostce Ratownictwa Górniczo Hutniczego KGHM Polska Miedź. Skupia głownie ratowników górniczych, którzy na co dzień pracują w oddziałach miedziowej spółki.

Działacze z tego klubu oddają krew, prowadzą prelekcje prozdrowotne, promują dawstwo szpiku, prowadzą szkolenia z zakresu pierwszej pomocy a od teraz jak widać na zdjęciach, które nadesłali na naszą prośbę, służą dzieciakom z domu dziecka.