Lubiński rynek będzie miał swój pomnik. Będzie to Archanioł Michał z brązu. Uroczyste poświęcenie monumentu będzie miało miejsce w Wielki Czwartek. 

 

Klamka zapadła i w lubińskim rynku stanie pomnik Archanioła Michała. W informacji prasowej Jacka Mamińskiego, rzecznika prasowego prezydenta Lubin a czytamy:

Do Lubina przyjechała już figura Archanioła Michała, która w przyszłym tygodniu stanie na zachodniej pierzei Rynku. Pomnik wykonany jest z brązu, autorem jest wrocławski artysta Grzegorz Łagowski. Pomnik został wykonany na zamówienie Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe. – Dyskutowaliśmy z ludźmi kultury, historykami sztuki o tym, kogo powinien przedstawiać – mówi dyrektor Wzgórza Zamkowego dr Marek Zawadka- Archanioł Michał to symbol walki ze złem, wspólny dla największych monoteistycznych religii świata: chrześcijaństwa, islamu i judaizmu. – Rynek musi mieć pomnik,a ten projekt bardzo mi się spodobał- dodaje prezydent Lubina Robert Raczyński. Montaż zaplanowany jest na początku przyszłego tygodnia, zaś w Wielki Czwartek o godz. 17:30 figura Archanioła Michała zostanie poświęcona“. – pisze Mamiński. 

2 KOMENTARZE

  1. Cieszę się niezmiernie, że pomnik Archanioła Michała nie jest w stylu klasztorno – modlitewnym i w żaden sposób nie nasuwa skojarzeń z dewocyjnym postrzeganiem aniołów. To jest pomnik rzymskiego pretoriana, zabijającego baśniową gadzinę, smoka, węża itd. I nie sobie każdy widzi w tym fajnym Rzymianinie kogo i co chce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę