Lubinianie muszą  pogodzić się z  faktem, że rynek ma teraz jeszcze mniej miejsc parkingowych. Wrócił postój taksówek, który wyeliminował parking dla co najmniej 10 samochodów. Miasto zapewnia, że pojawią się nowe parkingi. Choć nie w bezpośredniej lokalizacji do ratusza. 

 

Rynek ma jeszcze mniej miejsc  parkingowych. Pojazdy jeszcze stoją, ale to kwestia czasu. Znaki oznajmujące, że równolegle do ulicy Mieszka I jest postój TAXI już są. To oznacza, mniej  miejsc parkingowych, których w okolicy ratusza i tak już nie ma. 

Postój taksówek, który na czas przebudowy rynku przeniesiony był na ulicę Chrobrego wrócił, był tam tymczasowo. Taksówki wracają w okolicę rynku, na ulicę Mieszka I. Nadal jesteśmy przed ogłoszeniem nowej organizacji ruchu wokół rynku. Nasi specjaliści od ruchu drogowego pracują nad tym. Wiemy jednak już, gdzie chcemy umiejscowić nowe miejsca parkingowe, które są potrzebne w  mieście. Planujemy budowę około 130 miejsc między MPWiK a Parkiem Wrocławskim. Tam teraz jest mały parking, ale chcemy go znacznie powiększyć. Przy okazji przebudowy ulicy Niepodległości wygospodarowane zostanie 56 miejsc. Przy II LO jest lokalizacja, gdzie planujemy kolejne kilkadziesiąt miejsc. Mamy też projekt i właściwie jesteśmy przed rozpoczęciem inwestycji na uliczkach z tyłu za blokami w rynku. W tej chwili są one zbyt wąskie  i są zamienione w dzikie parkingi. Tam również ruszy przebudowa. Powstaną tam ciągi pieszo – jezdne z możliwością zaparkowania – informuje Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina. – Opóźnia się rozpoczęcie tej inwestycji, bo czekamy na decyzję wojewody. Jeśli  będzie pozytywna, ruszamy z przebudową – dodaje Mamiński. 

Przypomnijmy, chodzi o tereny, gdzie jeszcze niedawno mieszkańcy walczyli o drzewa, które mimo wszystko wycięto. 

 

Poprzedni artykułPierwszy etap – Ścinawska. Rusza remont głównej arterii miasta
Następny artykułLubinExtra! nr 161