Rozpoczął się pierwszy etap prac remontowych osi jezdni transportowej w Lubinie. Na pierwszy ogień poszła Ścinawska od DK 3 do ronda. Prace modernizacyjne potrwają do końca roku i obejmą jeszcze Al. Niepodległości, Al. Prezydenta Kaczyńskiego aż do Granitowej. Koszt to 34 mln zł, z czego 25 to dotacja unijna. 

 

Lubinianie muszą uzbroić się  w cierpliwość, bo 20 marca rozpoczął się pierwszy etap poważnych robót drogowych w mieście. Czeka ich kilka miesięcy utrudnień w  ruchu. 

To przebudowa osi transportowej Lubina, czyli od Ścinawskiej, przez rondo, Niepodległości, Kaczyńskiego aż do Granitowej. Jest to w większości finansowane z dotacji unijnej. To będzie remont istniejących ulic, ale kompleksowy.  Nie tylko nawierzchnia była mocno wyeksploatowana, ale też sieci, które są pod ziemią. Wymagały one częstych remontów. Ta inwestycja rozwiązuje nam nie tylko problemy z tym, co widać na jezdni, ale też z tym, co jest pod nią. Powstaną nowe ścieżki rowerowe, oświetlenie, a nowa nawierzchnia ma być bardziej cicha. Auta poruszające się po niej, nie będą wytwarzały aż tyle hałasu – mówi Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

Remont prowadzony będzie etapami i nie przewiduje całkowitego zamykania jezdni. Będą one zwężane, ale przejezdne.

Już teraz chciałbym z góry przeprosić korzystających z tych ulic za utrudnienia. Niestety musimy się trochę pomęczyć, by te jezdnie mieć wyremontowane na najbliższe kilkadziesiąt lat   – dodaje rzecznik prezydenta. 

Modernizacja ma kosztować ok. 34 mln złotych, z czego 25 to dotacja pozyskana z Unii. Prace powinny potrwać około roku. 

Poprzedni artykułSygnalizacja świetlna, ruch wahadłowy i duże korki
Następny artykułRynek ma jeszcze mniej miejsc parkingowych