Uwaga kierowcy. Na przejazdach kolejowych wprowadzono nową organizację ruchu. W związku z remontem linii kolejowej na trasie Rudna Gwizdanów – Legnica w kilku miejscach obowiązują teraz znaki STOP, a co za tym idzie kierujący powinni wykazać się szczególną ostrożnością. Co prawda wstrzymano ruch pociągów towarowych, ale po torach przemieszczają się pojazdy techniczne. 

 

Szczególna uwaga powinna towarzyszyć kierowcom, którzy będą przemieszczać się przejazdami kolejowymi na trasie Rudna Gwizdanów – Legnica. Wprowadzono sporo zmian, bo rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej .

W ramach rozpoczętej wczoraj ( 01.03) linii kolejowej wykonawca najpierw demontuje część urządzeń sterowania ruchem kolejowym,ale co najważniejsze, od wczoraj na tej trasie nie kursują pociągi towarowe. Mogą wyłącznie przejeżdżać pociągi robocze wykonawcy, które musza zachowywać szczególną ostrożność przy dojeździe do przejazdów kolejowo – drogowych. Przejazdy te zachowują status przejazdów oznakowanych  znakami drogowymi, w tym znakiem STOP. Oznacz a to w pełni zachowane bezpieczeństwo – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP.

Tymczasem z zachowaniem tego bezpieczeństwa bywa różnie. Nie wszyscy bowiem kierujący stosują się do nowych znaków. Bardzo wiele pojazdów ignoruje znak STOP.

Prace potrwają do 2019 roku, a koszt modernizacji tej linii to 190 mln zł.

 

Modernizacja linii kolejowej na trasie Rudna Gwizdanów – Legnica zwiększy możliwości komunikacyjne, ale też poprawie obsługę przewozów towarowych 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę