Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, czyli Tropem Wilczym już w niedzielę. Głównym organizatorem wydarzenia jest m.in. SSZL “Zagłębie Fanatyków” i poseł na Sejm RP Krzysztof Kubów. Start biegu głównego zapanowano na 13:30. 

 

Bieg Tropem Wilczym w Lubinie odbędzie się już po raz czwarty. – Od godziny 12:00 rozdamy pakiety startowe ufundowane jak co roku przez  Posła na Sejm RP Krzysztofa Kubowa. Mamy ich 450 szt. Przebiegniemy pętle w koło parku i pobiegniemy do tablicy pamięci przy ul. Pruzi. W trakcie rozdawania pakietów odbędzie się pokaz pierwszej pomocy – informują organizatorzy. Początek biegu będzie miał miejsce w Parku Wrocławskim. 

Wydarzenie wspiera również starostwo powiatowe, CroosFit Lubin, Centrum Edukacji Przyrodniczej i Klub HDK Maltański Legion. 

Bieg tropem Wilczym jest ogólnopolskim wydarzeniem. Rok temu bieg odbył się w 281 miastach i wzięło w nim udział około 60 tys. biegaczy.  

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych 4 marca będzie jeszcze projekcja “Zapora”. Na nią zaprasza CK Muza na godzinę 14.00. Poza tym w lubińskim rynku można też podziwiać wystawę plenerową związaną z Żołnierzami Wyklętymi. Ekspozycja jest pt. “Po nici światła”. 

 

Poprzedni artykułLubińscy Rugbyści poznali terminarz rozgrywek
Następny artykułUwaga – zmiany na przejazdach kolejowych. Znaki STOP