Generalny wykonawca, firma Format z Bielawy, przejął od RCS teren budowy i rusza z pracami rozbudowującymi basen przy ulicy Odrodzenia. Inwestycja ma zakończyć się do 22 czerwca i będzie kosztowała ponad 5,5, mln złotych. Rozbudowanie obiektu pozwoli na większą liczbę osób przebywających na basenie. To może oznaczać koniec sytuacji, gdy lubinianie nie byli wpuszczani na pływalnię ze względu na przepełnienie.

 

Basen w Lubinie będzie rozbudowany. Ubiegłe wakacje pokazały, że baseny odkryte przy ulicy Odrodzenia w Lubinie nie były gotowe na tak duże zainteresowanie. Kilka razy w upalne dni. Bramki zamknięto, bo na obiekcie było zbyt wiele osób. By uniknąć takich sytuacji baseny będą  rozbudowane. Powiększy się plaża i przybędzie kilka ciekawych miejsc z myślą przede wszystkim o najmłodszych.

– Rozbudowa będzie miała miejsce przy obecnym obiekcie. Dobudujemy część dla najmłodszych. Plaża dotąd była mała, a brodzik dla najmniejszych dzieci był oblegany. Będzie teraz dobudowany. Dobudujemy plac zabaw wodny, ze zjeżdżalniami i tradycyjny. Powiększymy plażę o 5,7 tyś. metrów kwadratowych – mówił przed podpisaniem umowy Piotr Midziak, prezes RCS w Lubinie. – Basen rozbudowany będzie na górce bezpośrednio między halą RCS a halą tenisową.Po 2016 roku zaczęliśmy rozeznawać się czyja to działka. Należała do prywatnego inwestora. Miasto zamieniło z właścicielem tę działkę na inną na terenie gminy i  przekazało nam. Mogliśmy zacząć planować rozbudowę i powiększenie basenu – wyjaśnia Piotr Midziak. 

Zgodnie z umową  rozbudowa powinna być zakończona 22 czerwca. Jeśli prace się przedłużą, nie ma obaw, że cały obiekt nie będzie mógł normalnie funkcjonować. Jak zapowiada prezes RCS, w tym roku otwarcie sezonu na basenach odkrytych w Lubinie powinno mieć miejsce również w okolicy 1 czerwca.

Koszt inwestycji to ponad 5,5 mln złotych, które RCS pokryje z kredytu bankowego. 

Poprzedni artykułUltramaraton w Zielonej Górze z MTS
Następny artykułWydział lotnictwa w Lubinie i drony nad miastem