Miedziowe Towarzystwo Sportowe nie przestaje edukować. Działacze z tej formacji mają za sobą kolejną prelekcję. Tym razem fakty o byciu dawcą szpiku usłyszała młodzież z Zespołu Szkół w Chocianowie.To sposób na to by obalić mity, a przedstawić fakty. 

Ponad 50 uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie wysłuchało prezentacji na temat bycia dawcą szpiku. Tomasz Chmielowiec i Robert Beń służyli młodym ludziom wyjaśnieniami na temat przeszczepu szpiku, białaczki i tego, co trzeba zrobić, by być dawcą. Część młodych ludzi z ZS w Chocianowie to osoby pełnoletnie, zaś niektóre będą nimi lada moment. To dobra chwila, by działacze z MTS mogli przekazać im fakty na temat metod przeszczepu szpiku, białaczki i wszystkich zagadnień z tym związanych.

Robimy prezentację, obalamy mity. Takie prelekcje prowadzimy średnio dwa razy w miesiącu. Tłumaczymy wiele rzeczy, a wśród nich te dotyczące rejestracji. Nie wszyscy wiedzą, że są dwa sposoby rejestracji: z próbki krwi i z wymazu z policzka. Młodzież pyta, a my odpowiadamy na ich pytania – mówi Tomasz Chmielowiec, prezes Miedziowego Towarzystwa Sportowego.

Trzeba pamiętać, że w polskiej bazie dawców szpiku jest dziś ponad 1 mln 300 tys. zarejestrowanych potencjalnych dawców. W porównaniu do krajów zachodnich to bardzo mała liczba. Społeczeństwo wciąż potrzebuje więcej informacji na temat białaczki, przeszczepu szpiku i rejestracji,a to jedna z misji sportowców z MTS.

źródło: MTS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę