Uroczyste rozpoczęcie 26. Finału WOŚP  w Lubinie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 10 im. gen. Władysława Sikorskiego w Lubinie. Inny etap Finału Wielkiej orkiestry będzie miał miejsce min. w Galerii Cuprum Arena czy też w CK Muza. Tegoroczna Orkiestra gra pod hasłem “Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. 

„Szkolny” finał trwał będzie od godz. 9.00 do 13.00. Przy ul. Prymasa Polski S. Kar. Wyszyńskiego 3  w SP 10 będzie sporo się działo. Przewidziano  kawiarenkę z gorącą kawą, herbatą i pysznym domowym ciastem, turniej piłki nożnej i  karaoke. Te atrakcje można uzupełnić zajęciami plastycznymi decoupage dla uczniów klas I-IV prowadzonymi przez plastyczkę Bernardę Gołąb. Od 10.00 do 12.00 zaplanowano zajęcia plastyczne decoupage dla klas V-VII. Od 10.00 do 11.00 w programie  pojawi się trening Krav Maga Kids dla dzieci od 6 do 12 lat, zaś od 11.30 do 13.00  dla wszystkich chętnych powyżej 13 roku życia. Poza tymi atrakcjami przewidziano  mini studio znanej i cenionej fotograf Karoliny Winiarskiej. Każdy, kto zasili nasza puszkę otrzyma od niej pamiątkowy portret.

O godz.16:00 w Klubie Pod Muzami rozpocznie się aukcja charytatywna połączona z koncertem “Scena młodych dla WOŚP”. Podczas aukcji “licytowane” będą bardzo atrakcyjne przedmioty, m.in. koszulki sportowe z autografami zawodników z naszego regionu, biżuteria artystyczna, ceramika, malarstwo i grafika, srebrne monety jubileuszowe, bilety na spektakl inauguracyjny X Jesieni Teatralnej, roczny karnet do DKF-u, a także słodkości własnego wypieku.

W koncercie wystąpią młodzi wokaliści – laureaci „Złotej Nutki” oraz „Sceny Prezentacji Młodych” – konkursów organizowanych przez Centrum Kultury „Muza”. Zaprezentują się również uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej z Lubinia. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć znane i lubiane utwory, m.in. muzyki filmowej, jak choćby motyw z filmu „VaBank” w wykonaniu kwintetu akordeonowego czy też „Dziadka do orzechów” w interpretacji duetu fortepianowego. W koncercie zaśpiewa również działający przy CK „Muza” Chór Concordia.

W Galerii Cuprum Arena wszystko rozpocznie się o 15:00 wydarzeniem pod hasłem “Dzieci Dzieciom”. O 18.30 będzie miał miejsce koncert SZULA, zaś o 19.00 wystąpi Kasia Wilk. Światełko do nieba zaplanowano na 20.00.

Poza czymś dla ducha, będzie też coś dla ciała. Masaż leczniczy bądź relaksacyjny ma być prowadzony przez Annę Kłęską z „Sensual Therapy Masaż w twoim domu Lubin”  . Opłaty za masaż, to wsparcie dla Orkiestry. Ta niecodzienna okazja pojawi się w godzinach od 11.00 do 18.00 

 

Poprzedni artykułPiłkarze z Lubina w charytatywnym turnieju
Następny artykułZimowe ptakoliczenie w Zoo Lubin – zapowiedź