Z jednej strony turniej piłkarski, z drugiej zbiórka pieniędzy – kolejny rok z rzędu piłkarze KGHM Zagłębie Lubin i kibice wzięli udział w Turnieju Charytatywnym organizowanym przez Fundację Łączy Nas Football. Miedziowi zwyciężyli, a na charytatywne wsparcie uzbierano 2 600 zł. 

 

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin po raz kolejny nie mieli sobie równych podczas tradycyjnego noworocznego Turnieju Charytatywnego w Świdnicy, organizowanego przez Fundację Łączy Nas Football. Tym razem Miedziowi w pokonanym polu pozostawili oldboyów Lecha Poznań, drużynę Fundacji oraz Polonię Świdnica. Nie o wynik tu jednak chodziło, a o pomoc chorym dzieciom. Pieniądze uzyskane z licytacji cennych piłkarskich pamiątek trafią na leczenie potrzebujących. Wśród przedmiotów przeznaczonych na licytację była również koszulka Jakuba Świerczoka z autografem. W sumie udało się za nią zyskać 2600 zł.

Zagłębie w Świdnicy inauguruje rok już niemal tradycyjnie. W tym roku Miedziowi bronili tytułu wywalczonego przed rokiem, a przeszkodzić im miały zespoły Przyjaciół Fundacji, Lecha Poznań czy Polonii Świdnica. W szeregach wszystkich drużyn nie brakowało gwiazd sportu oraz estrady. Na parkiecie hali świdnickiej Szkole Podstawowej nr 1 mogliśmy ogladać więc m. in. żużlowca Macieja Janowskiego, zawodnika Amkara Perm Janusza Gola, współtwórcę Kabaretu Młodych Panów Roberta Korólczyka czy komentatora piłkarskiego Remigiusza Jezierskiego.

Nie wszyscy jednak byli na boisku. Z trybun swoich ligowych kolegów dopingowali również m. in. Maciej Wilusz, Mateusz Piątkowski, Arkadiusz Piech czy Adrian Błąd.

Z Lubina do Świdnicy wybrała się silna reprezentacja KGHM Zagłębia Lubin. Drużyna występowała w składzie: Dominik Hładun, Konrad Forenc, Jarosław Kubicki, Filip Jagiełło, Arkadiusz Woźniak, Konrad Andrzejczak i Krzysztof Janus. Poczynaniami kolegów z ławki rezerwowych dyrygował wracający po kontuzji Sebastian Bonecki, a na boisku Miedziowych wspierali również 11-letni fan Zagłębia Dawid oraz kapelan Zagłębia Lubin ks. Remigiusz Tobera.

Ten ostatni zdołał nawet strzelić bardzo ważnego gola w meczu z Fundacją Łączy Nas Football, precyzyjnie posyłając piłkę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Aleksandra Ptaka.

inf.fot. Zagłębie Lubin 

Poprzedni artykułTrójkolorowy Orszak w Lubinie – FOTO
Następny artykułWOŚP w Lubinie w różnych miejscach