Na Biegu Mikołajkowym parkrun w Parku Wrocławskim sympatyków biegu przywitała zima. Pokryte drzewa białym śniegiem oraz wirujące płatki śniegu dodały uroku temu spotkaniu.

To był początek. Na starcie pojawiło się wielu mikołajów z siwą brodą, ubranych na czerwono z pogodnymi twarzami i workami z prezentami.
 
Byli również goście specjalni, piłkarze piłki ręcznej Zagłębia Lubin: Mikołaj Szymyślik oraz Paweł Dudkowski – rozgrywający. Z okazji Mikołajek goście wręczyli uczestnikom biegu  bilety na mecz Zagłębia z Pogonią Szczecin. Tak się tworzy przyjaźń między piłkarzami a biegaczami.
 
Odprawę przeprowadziła koordynator biegu Ela Sowa, która powitała stałych bywalców oraz debiutantów: Elżbietę Dul, Danutę Kwapisz oraz Marcina Lisickiego, życząc im dalszych udanych biegów.
 
Tradycyjnie po odprawie wszyscy ruszyli na trasę aby pokonać 5 kilometrów dla własnej satysfakcji, we własnym tempie, bez względu na to jakie ono jest.
 
Na mecie po zakończeniu biegu na wszystkich czekały kolejne niespodzianki. Pani Teresie z okazji urodzin odśpiewano tradycyjne 100 lat. Pani Tamara przygotowała wesołą zabawę andrzejkową.
 
Nie zabrakło słodyczy przygotowanych przez Teresę, Basię, Irenkę oraz herbatki organizatora i bezalkoholowego szampana solenizantki.
 
Były nowe rekordy osobiste, które uzyskali: Jakub Tarasiak, Daniel Dąbrowski, Łukasz Chwiałkowski, Urszula Dąbrowska, Sławomir Skrzyniarz oraz Wiktoria Hagel.
 
Co dobre szybko się kończy ale już za tydzień kolejny 130 bieg na który wszystkich serdecznie zapraszają organizatorzy.
 
W biegu wzięło udział 46 osób oraz rzesza wolontariuszy, dzięki którym możemy w każdą sobotę o godzinie 9:00 spotykać się dla zdrowia i przyjemności.
 
     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę