Fot. scinawa.pl

Po 10 latach od oddania w użytkowanie wieczyste ruszyła wreszcie budowa pierzei zachodniej ścinawskiego rynku.

Nowa kamienica będzie spełniała funkcje mieszkalno-usługową. Teren należy do wołowskiej firmy Terbud, która w latach 2007-2008 w użytkowanie wieczyste otrzymała od gminy kilka działek w centrum miasta. Inwestor zobowiązał się wtedy że w ciągu trzech lat zagospodaruje teren – postawi na nim budynek w stanie surowym zamkniętym.

Nie stało się tak, gdyż plan zagospodarowania nakładał na inwestora obowiązek zabezpieczenia miejsc parkingowych. Nie było to możliwe, gdyż powierzchnia zabudowy była za mała, a budowa podziemnego parkingu zbyt kosztowna. Gmina ponad sześć lat temu zgodziła się na zmianę zapisów planu zagospodarowania przestrzennego, ale budowa w Rynku nadal nie ruszała.

Dopiero od stycznia 2012 roku poprzedni burmistrz zaczął naliczać dodatkowe wyższe opłaty za niewywiązanie się z umowy, czyli brak inwestycji w ścinawskim Rynku.

W sierpniu Terbud uzyskał pozwolenie na budowę. Projekt jest uzgodniony z konserwatorem zabytków. W budynku będzie łącznie 12 mieszkań (II-IV) a na parterze znajdzie się lokal usługowy. Budowę realizuje ścinawski Budmel.

(scinawa.pl/pit)