Czy tak powinien wyglądać chrzest myśliwego – mazanie krwią dzika po twarzy? Pasowaniu towarzyszą śmiechy i docinki co jeszcze nowy adept łowiectwa powinien zrobić.

Film krążący w sieci za sprawą portalu społecznościowego FB spowodował oburzenie internautów. Szybko też okazało się, ze sprawa dotyczy jednego z kół łowieckich okręgu legnickiego. Komentarze internautów były bezwzględne prześmiewcze i brutalne dla „januszy” łowiectwa.

Myśliwi w ramach chrztu, robili na czole pasowanego krzyż krwią dzika lub mazali krwią po twarzy, po chwili cała była czerwona, było widać i słychać, że jak doskonale bawili się uczestnicy tego chrztu. Postępowanie dyscyplinarne anie w tej sprawie jeszcze nie zakończyło się. Dodajmy, że całą afera z hańbiącym myśliwych nagraniem wybuchła 22 października, kiedy filmik pojawił się w sieci. Co prawda szybko został usunięty, ale internauci zdążyli go zapisać i ponownie opublikować. W rezultacie całą sprawa wyszła na jaw.

Polski Związek Łowiecki znaj już tożsamość myśliwych, którzy brali udział w ceremonii. Nikt nie ma wątpliwości, że zachowanie było skandaliczne. – Polski Związek Łowiecki stanowczo potępia zachowania naruszające zasady etyki i tradycji łowieckiej – czytamy w wydanym oświadczeniu.- Zdarzenie, do którego doszło w jednym z legnickich kół łowieckich zostało przez środowisko myśliwych ocenione jako skandaliczne i niedopuszczalne. Polski Związek Łowiecki podjął wszelkie działania, żeby sprawę wyjaśnić oraz wyciągnąć konsekwencje od osób, które naruszyły prawo łowieckie.

Własne postępowanie prowadzi też zarząd okręgowy PZŁ w Legnicy. Łowczy okręgowy nie ukrywa. – To nieodpowiedzialny, godny potępienia wybryk. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się zachowali. Czasem, jak jest męskie towarzystwo przychodzą do głowy głupie pomysły – powiedział dla lca.pl Ryszard Bryliński, łowczy okręgowy PZŁ w Legnicy. – W rzeczywistości tak to nie wygląda.

Poprzedni artykułStaropolanka w barwach KGHM Zagłębie
Następny artykułLubinExtra! nr 153