Uroczyście obchodzono Dzień Niepodległości przez uczestników biegu parkrun w Lubinie. Ubrani w kolorowe biało – czerwone stroje z flagami w ręku spotkanie rozpoczęli od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, który został zainicjowany przez przedstawicieli zespołu “Hosadyna od Lubina”

Bieg poprowadził koordynator parkrun w Lubinie – Andrzej Sowa a odprawa była, jak przystoi w takie święto w formie rymowanej. Krótko i zwięźle. Przytoczono m.in. fragment wiersza Marcina Wolskiego “Niepodległość”:
Ono znaczy – bez strachu spać.
Ono znaczy – spokojnie się budzić.
kochać, śmiać się i pewnie trwać
– w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.
 
Jako, że w dniu 11 listopada obchodzimy Dzień Świętego Marcina, wszystkim imiennikom złożono życzenia. Teraz uczestnicy czekają na poznańskie rogale świętomarcińskie.
     
Złożono również życzenia najmłodszej uczestniczce parkrun Lei Ewie, która w wózku zawsze towarzyszy mamie Ani. Lea ukończyła 1 rok. Był tort, herbatka a jubilatka otrzymała kolorową książeczkę: “Opowieści sowy” 
     
Powitano debiutantów: Kingę Lecyt oraz czteroletnią Kornelię Stachurę, którym bardzo spodobał się udział w biegu.
     
Przypomnijmy, że parkrun w Lubinie rozpoczął swoją działalność w Parku Leśnym w czerwcu 2015 roku. Ze względu na rewitalizację parku, biegi przeniesiono do Parku Wrocławskiego. W nowym miejscu sympatycy spotkali się już 101 razy a w przyszłym roku będą obchodzić trzecie urodziny.
     
Kto jeszcze się nie zdecydował, przypominamy, że biegi odbywają się w każdą sobotę a więcej informacji można uzyskać na stronie: www.parkrun.pl/lubin. Oglądajcie również stronę parkrun Lubin na Facebook-u.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę