Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin parkrun na świecie. To właśnie 13 lat temu podczas pierwszego biegu wystartowało w londyńskim parku 13 śmiałków, którzy zapewne nie spodziewali się, że parkrun osiągnie taki sukces.

Na chwilę obecną parkrun skupia ponad 2,5 miliona uczestników i choć liczby są naprawdę imponujące to nie one w głównej mierze zadecydowały o sukcesie parkrun. Znacznie bardziej przyczyniły się do tego kontakty, przyjaźnie, pozytywne zmiany w życiu uczestników i pozytywny przekaz oferowany przez parkrun.
 
Dzisiejszy dzień jest okazją do złożenia podziękowań naszym sponsorom: Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz firmie Ziaja.                                                                     
 
Lokalizacje jakich mamy w Polsce 49 to biegacze i wolontariusze a wśród Lubińskich wolontariuszy na szczególne wyróżnienie zasługuje: Elżbieta Sowa, Ewa Pacyniak, Zdzisław Bortnik. To dzięki nimi zawsze mamy należycie przygotowaną trasę, zmierzony czas a rezultaty biegu możemy śledzić w internecie już po godzinie od zakończenia spotkania.
 
121 bieg świętowaliśmy wraz z naszym juniorem Maćkiem Cybulskim, który ukończył 10 biegów oraz Zdzisławem Bortnikiem – 100 biegów. Jubilaci otrzymali dyplomy. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą 10 (juniorzy). 50, 100, 250 biegów otrzymują koszulki specjalnie przygotowywane z tej okazji.
 
Przed nami kolejny 122 bieg i spotykamy się bez względu na pogodę przypominając, że parkrun jest biegiem a nie wyścigiem, na parkrun nie ma zwycięzców, świętujemy przede wszystkim udział i na równi z samym bieganiem cenimy spacerowanie po trasie parkrun, marsz, bieganie czy też udział w charakterze wolontariusza.
 
 
 
Poprzedni artykułBezpłatne badania dla polkowiczanek – pokonać raka piersi
Następny artykułLubinianin i jego dzieła w legnickiej Galerii Ring