Prace lubińskiego artysty Adama Kopca można podziwiać w legnickiej Galerii Sztuki. Wernisaż wystawy „Tuszem i Grafitem traktowane” odbędzie się w Galerii Ring w Legnicy przy ulicy Rynek 13 października.

 

Galeria Sztuki w Legnicy serdecznie zaprasza na wystawę i wernisaż prac Adama Kopca, lubińskiego artysty, absolwenta wrocławskiej ASP. Wystawa w Galerii Ring to powrót do grafiki warsztatowej – pierwotnej pasji artysty zajmującego się również tworzeniem obiektów przestrzennych i projektów scenograficznych. Swoje grafiki Kopiec wykonuje w technice akwaforty. Dzięki zastosowaniu pełnej gamy cieni i przejść tonalnych osiąganych dzięki żmudnemu kropkowaniu prace te cechuje niezwykła szczegółowość. Z misternych łączeń linii, kropki i kreski wyłaniają się kompozycje o charakterystycznym klimacie opisujące otaczającą autora rzeczywistość.
W skład legnickiej ekspozycji wchodzą powiązane ze sobą dwa cykle prac. Pierwszy – „Panorama trawionej pamięci” – to prace, które powstawały na przestrzeni wielu lat. Stanowią autorską reminiscencję, próbę powrotu do nieistniejących już dzisiaj miejsc z jego dzieciństwa. Drugi cykl to rozwinięcie tematu związanego z przyrodą. Jest to zabawa strukturą i fakturą „wyrwanych z pierwotnego kontekstu” elementów przyrody, próba nadania im nowego znaczenia, uchwycenia nowych wymiarów postrzegania przyrody.
Adam Kopiec urodził się w 1985 w Lubinie. Jest absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, wydziału Malarstwa i Rzeźby, wcześniej studiował także w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. To artysta plastyk, grafik, rysownik, a od kilku lat również twórca scenografii z powodzeniem realizujący kolejne projekty scenograficzne.

Poprzedni artykuł13 lat parkrun na świecie i 121 bieg w Lubinie – FOTO
Następny artykułAkcja poszukiwawcza w Zakładach Górniczych Rudna wciąż trwa