Kierowcy przejeżdżający przez ulicę Sowią powinni zachować większą ostrożność. A to za sprawą zmian organizacji ruchu, która obowiązuje od poniedziałku, 2 października.

Mimo, że zmiana z pozoru nie jest duża, może wywołać niemałe zakłopotanie wśród uczestników ruchu drogowego.

I tak od poniedziałku, dla jadących ulicą Sowią od strony ulicy Kruczej, na wysokości przejścia dla pieszych w kierunku Salezjańskiej Szkoły Podstawowej (SSP) i wjazdu na drogę prowadzącą do szkoły, został umieszczony znak A-20 informujący o odcinku jezdni o ruchu dwukierunkowym.  Tym samym droga od tego miejsca do skrzyżowania z jednokierunkowej stała się przejezdną w dwóch kierunkach.

Na nowym odcinku drogi zostały umieszczone znaki m. in. o sposobie parkowania wzdłuż zatoki – znak T-30 (a nie jak do tej pory skośnie).

I tak dzięki tej zmianie powstały dwa skrzyżowania równorzędne, co oznacza, że jadący Sowią wzdłuż zabudowy szeregowej na wysokości wjazdu do SSP będą musieli ustąpić pierwszeństwa pojazdom wyjeżdżającym z tej drogi, oraz kawałek dalej wyjeżdżającym od strony wieżowców z ulicy Sowiej. Dodatkowo, osoby chcące dojechać pod podstawówkę, nie będą musiały przejeżdżać przez ulicę Kruczą tylko z ul. Leśnej skręcić w ulicę Sowią i na skrzyżowaniu skręcić w prawo.

Ustawione nowe znaki prezentujemy poniżej na fotografiach.

 

Poprzedni artykułKlub Obywatelski i Pszoniak o kulturze
Następny artykułŚciągnęli krew z Centrali KGHM