Wielki piłkarski turniej w Brzegu Dolnym. Lech-Legia w meczu otwarcia. Zagłębie zakwalifikowało się do tych rozgrywek młodych piłkarzy – U 13.

Już w ten weekend startuje wyjątkowy turniej akademii piłkarskich. Do Brzegu Dolnego zjadą się najlepsi młodzicy (zawodnicy do lat 13) w Polsce. 160 młodych piłkarzy z 10 słynnych drużyn powalczy o puchar 1. edycji MicoCup. Takiego wydarzenia w regionie jeszcze nie było. Na boiskach nie zabraknie piłkarskich hitów, a na trybunach mają pojawić się gwiazdy polskiej piłki.

W 1. edycji MicoCup, czyli turnieju z udziałem najlepszych akademii piłkarskich z całej Polski, weźmie udział 10 drużyn. W pucharze organizowanym przez Akademię Piłkarską Brzeg Dolny i markę Micoled zagra 160 młodych sportowców do 13. roku życia. Wśród nich pojawią się między innymi gracze z renomowanych klubów takich jak Legia Warszawa czy Lech Poznań.
– Dla Brzegu Dolnego to będzie duże wydarzenie. Nie dość, że przyjadą najznakomitsze piłkarskie marki z Polski, to bardzo możliwe, że gwiazd nie zabraknie również na trybunach. Wstępnie zapowiedzieli się byli reprezentanci Polski – mówi Robert Woźniak, prezes marki Micoled, współorganizatora turnieju. – Emocje czekają nas od samego początku, zwłaszcza, że losowanie przyniosło nam niezwykły pojedynek już na początek turnieju – dodaje.

Znamy harmonogram – nie zabraknie hitów
W meczu otwarcia – w sobotę 23 września – zmierzą się Legia Warszawa i Lech Poznań, a więc para, której rywalizacja w dorosłej piłce zawsze dostarcza wielu emocji. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 15:30, pół godziny wcześniej o godz. 15:00 odbędzie się ceremonia otwarcia, na której powitane zostaną wszystkie drużyny.
– Jestem pewien, że poziom będzie wysoki i będzie na co popatrzeć. Takie mecze to dla chłopaków zawsze wielkie przeżycie – mówi Jakub Słowik, bramkarz Śląska Wrocław
i ambasador turnieju. – Jako gracz Śląska po cichu będę trzymał kciuki za moich młodszych kolegów, ale najważniejsze, żeby wszyscy poczuli radość z gry – dodaje.

Młodzi sportowcy czekają na doping
Areną zawodów będzie Stadion Miejski w Brzegu Dolnym przy ulicy Kolejowej 1. Oprócz trybun i dwóch boisk, przygotowano również strefę gastronomiczną.
– Emocji i atrakcji na pewno nie zabraknie. Zapraszamy wszystkich do kibicowania
i wspierania chłopaków – mówi Bartłomiej Malesza, prezes Akademii Piłkarskiej w Brzegu Dolnym.
Turniej będzie się odbywał przez dwa dni. Na 23 września (sobota) zaplanowano rywalizację grupową. Ze względu na losowanie, już na tym etapie nie zabraknie ciekawych starć. W grupie A znalazły się drużyny: Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin, Akademia Piłkarska Brzeg Dolny, Górnik Zabrze i FC Wrocław Academy, a w grupie B: Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin. W niedzielę odbędą się finały w trakcie, których poznamy zwycięzców. Młodzi piłkarze będą rywalizować w systemie 9 na 9 zawodników. Każda z drużyn rozegra łącznie 8 spotkań,
a każdy mecz potrwa 25 minut.
Organizatorem wydarzenia jest Akademia Piłkarska Brzeg Dolny oraz firma Micoled.
W organizację turnieju zaangażowali się także: miasto i gmina Brzeg Dolny, firma Lange Łukaszuk, agencja 3R oraz firma Gardenia.

Piłkarski Turniej MicoCup
23 września (sobota), godz. 15:00
24 września (niedziela), godz. 10:00
Stadion Miejski w Brzegu Dolnym, ul. Kolejowa 1

Poprzedni artykułZawał, na skraju śmierci. MCZ ratuje kolejne życie
Następny artykułLEGO, turnieje, konkurs COSPLAY, gry, czyli fantasy szał w CK Muza