II Rajd Ziemi Chojnowskiej i II Zlot Pojazdów Zabytkowy Old Timer Chojnów- to impreza,która odbędzie się już 27 sierpnia w niedzielę. Miłośnicy motoryzacji i niecodziennych pojazdów mogą już dziś zaplanować wizytę w Chojnowie. Auta będzie można podziwiać na trasie rajdu od 9:00, zaś jako eksponaty w rynku od godziny 15.00. W imprezę wpisano akcję charytatywną z myślą o 3 -letnim Kamilku, który ma szansę odzyskać słuch. 

 

Rok temu na I Rajd i Zlot do Chojnowa przybyły tłumy. A było co oglądać. Ponad 100 zabytkowych pojazdów stanęło w rynku, by cieszyć oczy miłośników klasyków. W tym roku impreza odbywa się w podobny sposób, ale jak zapewniają organizatorzy czyli Old Timer Chojnów i Gmina Chojnów atrakcji będzie jeszcze więcej. Rajd wystartuje  z rynku o godzinie 9:00. Na trasę zgłosiły się pojazdy o których użytkownicy dróg już dawno zapomnieli, jak na przykład zastawa czy warszawa. Będzie więc co podziwiać w akcji. Od 14.00 do rynku zjeżdżać się będą ci, którzy chcą pochwalić się swoimi zabytkami na czterech kółka. Zlot i pokaz  powinny ruszyć pełną parą o 15:00. Organizatorzy pomyśleli tez o nagrodach,które wręczone będą między 17:30 a 18:00.

Zachęcamy do udziału i wsparcia pięknej inicjatywy, która wpisuje się w to wydarzenie. Wolontariusze KGHM podczas zlotu prowadzić będą akcję charytatywną z myślą o Kamilku Wawruchu. To trzylatek, syn pracownika ZG Lubin, który nie słyszy, ale ma szansę na odzyskanie słuchu. Gdy się urodził ważył 82 gramów.Był najmniejszym uratowanym wcześniakiem w legnickim szpitalu. Dziś chłopczyk potrzebuje implantów ślimakowych, by odzyskać słuch. Koszt jednego to 100 tys. złotych. NFZ pokryje koszty wszczepienia jednego implantu,o ile rodzice uzbierają pieniądze na drugi. Czasu jest coraz mniej więc wolontariusze KGHM i Klub Miłośników Starej Motoryzacji zachęcają do pomocy.

 

.

 

Poprzedni artykułLubinianie na 21 km ekstremalnym biegu w Gdyni
Następny artykułMPO apeluje – śmieci wielkogabarytowe tylko w określone dni i miejsca