Błoto, kanały, ogromne obciążenie, dystans 21 km,piaski, morze – to tylko kilka elementów najbardziej ekstremalnego biegu terenowego w Polsce, w którym udział wezmą czterej lubinianie. VIII edycja Biegu Morskiego Komandosa w Gdyni już w sobotę 26 sierpnia.

 

 

Trenują od kilku miesięcy, biegają, ćwiczą w siłowni, klubach cross fit, dają z siebie wszystko, by mieć jak najlepszą formę na sobotę 26 sierpnia, gdy staną starcie VIII edycji Biegu Morskiego Komandosa w Gdyni. Impreza organizowana jest przez Adventure Park Gdynia Kolibki, JW Formoza oraz Miasto Gdynia. Wezmą w niej udział lubinianie Łukasz Dominów, Grzegorz Groch, Jacek Gąsieniec i Damian Gmyrek.

Zmagania odbędą się w siedmiu kategoriach. Lubinianie startują w kategorii Team. Wiedzą, że łatwo nie będzie. – Powoli dociera do mnie w czym będę brał udział. Jakoś dotąd chyba nie miałem świadomości. Przede wszystkim obawiam się swojej formy, bo ostatnio poszedłem trochę w innym kierunku i nabrałem masy. Boję się, że mogę mieć pewne trudności, ale mam nadzieję, że osiągniemy cel i dotrzemy do mety cali i zdrowi – mówi Grzegorz Groch, który na co dzień pracuje w KGHM Metraco. Panowie jednak mocno trenują. – Treningi mamy dwa razy w tygodniu wspólnie. Biegamy różnie: po lasach, asfaltach. Dodatkowo każdy z nas trenuje robiąc jakiś cross fit, bieganie, rower tak, by ta forma była cały czas na wysokim poziomie – dodaje Damian Gmyrek.

O ubiór drużyny z Lubina zadbała firma Helikon. Jak mówią twardziele z Lubina mundury to spory wydatek. – Napisaliśmy do różnych sponsorów. Odpowiedziała tylko ta firma i dostarczyła nam cztery mundury. Innym z głównych sponsorów jest poseł na Sejm RP Krzysztof Kubów – mówi Łukasz Dominów.

Lubinianie do rejestracji w Gdyni mają się stawić o godzinie 10.00 w sobotę 26 sierpnia. Wystartują w południe. Życzymy wytrwałości i powodzenia w reprezentowaniu Lubina.

Poprzedni artykułLubinExtra! 147
Następny artykułZabytkowe auta na chojnowskim rynku