HDK Serce Górnika i RCKiK oddział terenowy w Lubinie zapraszają na akcję poboru krwi z okazji jubileuszu Zbrodni Lubińskiej.Honorowi dawcy zarówno ci, którzy oddają krew systematycznie, jak i ci,którzy przyjdą pierwszy raz są mile widziani i będą wynagrodzeni dodatkowymi prezentami. Akcję wspiera KGHM Polska Miedź i spółka Energetyka.

 

35 lat temu  31 sierpnia  w Lubinie doszło do tragedii, która kosztowała życie trzech lubinian. Z tej okazji górnicy zrzeszeni w Klubie Honorowych Dawców Krwi Serce Górnika ZG Lubin zapraszają do udziału w akcji poboru krwi organizowanej od 25 sierpnia do 1 września w RCKiK w Lubinie przy Bema.  – Zapraszamy serdecznie na akcje krwiodawstwa nawiązującą do 35 rocznicy Zbrodni Lubińskiej, podczas której będziemy zbierać krew dla małych pacjentów z kliniki onkologii we Wrocławiu. Jak zwykle dla krwiodawców przygotowaliśmy troszkę upominków. Wsparł nas KGHM i firma  Energetyka. Różnymi  podarunkami będziemy obdarowywać krwiodawców, którzy oddadzą krew podczas tygodniowej akcji. To 35 rocznica i fajnie by było uzbierać 35 litrów. Na pewno ten wynik przebijemy, bo zawsze go przebijamy.Miło by było uzbierać tyle pierwszego dnia dlatego serdecznie zapraszamy, bo krew jest potrzebna dla osób chorych i tych, którzy oczekują na operację- mówi prezes HDK Serce Górnika, Zbigniew Młotek.

Przypominamy, że punkt krwiodawstwa w Lubinie mieści się przy ulicy Bema w Szpitalu. Wejście znajduje się teraz w trochę innym miejscu, ale wyraźne ogłoszenia sprawią,że łatwo trafić tam, gdzie można pomóc innym, a zarazem oddać hołd tym, których już nie ma.  

 

Poprzedni artykułCzęść prac przy S3 wstrzymana. Blokada. Przewoźnicy chcą pieniędzy
Następny artykułOdpowiedź na zarzuty blokujących wytwórnię. Trudności przy S3 c.d.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.