Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków” oraz Muzeum Historyczne w Lubinie zapraszają wszystkich mieszkańców na wykłady z cyklu „Oblicza Historii”. Cały cykl przewidziany jest na 14 wykładów, które będą opowiadały o Polsce i Europie XX wieku.

 

Wykłady odbywać się będą raz w miesiącu i potrwają do listopada 2018 roku. W związku ze zbliżającą się 35 rocznicą „Zbrodni Lubińskiej” pierwszy wykład będzie poświęcony właśnie temu zagadnieniu.

– W kolejnych miesiącach będziemy poruszać wiele ciekawych zagadnień, takich jak: wrzesień 1939 roku, Rewolucja Październikowa a Polska i Polacy, Wielka Wojna – Droga do Niepodległości, Jak powstawała II RP. Wszystkie wykłady będą otwarte oraz bezpłatne, a wykładowcy zapraszani będą przez Muzeum Historyczne w Lubinie. Jako organizatorzy postaramy się zapraszać wykładowców, którzy w nieszablonowy sposób będą mogli przybliżyć historię naszego kraju. Zapraszamy wszystkich już 29 sierpnia o godzinie 19.00 na Wzgórze Zamkowe, obok pomnika Solidarności. Przewidywany czas trwania wykładu: 60 minut – pisz w informacji prasowej Paweł Kijowski z SSZL. 

inf. SSZL

 

Poprzedni artykułSpór zbiorowy w KGHM zakończony
Następny artykułRusza XX Memoriał im. Henryka Kruglińskiego w Lubinie