Spółdzielnia Mieszkaniowa Polne w Lubinie była w gronie tych, które otrzymały od Urzędu Marszałkowskiego dotację na termomodernizację zasobów mieszkaniowych. Ruszył więc docieplenia. Remontowi poddawane są już pierwsze  budynki przy ulicy Topolowej. W sumie termomodernizacja obejmie 9 bloków. 

 

SM Polne w Lubinie ma za sobą procedury przetargowe i wyłonionych wykonawców. – Spółdzielnia pozyskała dotację w sumie 5 mln 250 tys. złotych. Rozpoczęliśmy już roboty dociepleniowe. We wnioskach, które składaliśmy było 9 nieruchomości. Rozstrzygnęliśmy już 8 przetargów. Roboty zaczęto już na dwóch budynkach przy Topolowej 82 do 100 i Topolowej 56. Pozostałe zgodnie z umowami podpisanymi z wykonawcami będą sukcesywnie się rozpoczynały. Wszystkie prace powinny dobiec końca do września 2018 roku – mówi Ryszard Półtorak, prezes zarządu SM Polne w Lubinie.

Nie koniec na tym. Jeśli tylko Urząd marszałkowski rozpisze kolejny konkurs na termomodernizację budynków spółdzielnia Polne znowu przystąpi do zmagań o unijną gotówkę, bowiem w jej zasobach są jeszcze bloki mieszkalne, które trzeba zmodernizować pod kątem dociepleń. 

 

 

Poprzedni artykułKryptowaluta i jej fani ruszą w Lubinie
Następny artykułSobotni Parkrun po raz 113