W Nadleśnictwie Lubin podobnie, jak w innych na terenie Polski ogłoszony jest II stopień zagrożenia pożarowego. Choć można wchodzić do lasów, to warto posłuchać służb nadleśnictwa, jak zachowywać się na tych terenach, by nie zagrozić leśnej przyrodzie. 

 

– Na szczęście w tym roku nie mamy katastrofalnych okresów z wysoką temperaturą także pod tym względem nie mamy większych problemów –  Zbigniew Szyszyński, zastępca nadleśniczego w nadleśnictwie Lubin. Mimo to, należy zwracać oczywiście uwagę na zagrożenia, na używanie otwartego ognia w pobliżu lasu i w samym lesie. Jest to zabronione. Zabronione też jest  wjeżdżanie do lasu samochodami. Zostawiamy je na parkingach, a wszelkie zauważone pożary, dymy zgłaszamy na straż pożarną uczula Zbigniew Szyszyński. Przesuszona ściółka i brak obfitych opadów sprawiły, że w Polsce w większości rejonów ogłoszono II stopień zagrożenia pożarowego. 

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o lasach wjazd do lasu możliwy jest tylko drogami oznakowanymi.

– Nie wjeżdżamy samochodami z uwagi na to żeby chronić przyrodę, gdyby każdy zaczął do lasu wjeżdżać, to byłby problem – podkreśla zastępca nadleśniczego. 
W razie zauważenia dymu czy ognia w lesie powinno się jak najszybciej zawiadomić straż pożarną. W innych mniej pilnych sprawach nadleśnictwo zachęca do kontaktu ze sobą pod numerem  76 941 23 00. 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę