W sobotę 1 lipca od godziny 16.00 w Parku Leśnym rozpocznie się akcja sprzątania strzelnicy. Jak mówią organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców, teren ogrodzono płotem za  milion złotych, ale zapomniano o nim i czas wziąć inicjatywę w swoje ręce. 

 

 

Działacze ze Stowarzyszenia Miasto Dla Mieszkańców ruszają z kolejną akcją na rzecz Parku leśnego. W najbliższą sobotę od godziny 16.00 zachęcają lubinian do wspólnego uporządkowania parku. Strzelnica została ogrodzona, ale zalegające śmieci i trawa, która dawno nie widziała kosiarki sprawiają, że coraz mniej przyjemnie jest przechadzać się alejami parku. – Rewitalizacja Parku nie polega na jego ogrodzeniu. Szkoda, że włodarze naszego miasta o tym nie wiedzą. My się nie poddajemy, chociaż płot stoi. Przyjdź w najbliższą sobotę do Parku Leśnego. Od godziny 16 zaczynamy sprzątanie, a po skończonej akcji zrobimy wspólne ognisko – zachęcają organizatorzy ze Stowarzyszenia. 

Działacze postarają się o odpowiednie worki na śmieci i rękawiczki, ale każdy może też przynieść swoje. Szkła będą zbierane do wiaderek. Jeśli więc ktoś z lubinian ma zbędne w domu pojemniki, by gromadzić w nich szklane odpady, będą one mile widziane w sobotę.