Od wielu lat w Lubinie podczas wakacji odbywały się codzienne zajęcia sportowe dedykowane dzieciom i młodzieży nie tylko z miasta. Każdego dnia młodzi ludzie mogli brać udział w sportowych zajęciach pełnych. W tym roku, nie dość, że Akcja Lato rozpocznie się dopiero 3 lipca, to będzie mocno okrojona. W środy i piątki nie będzie żadnych sportowych atrakcji. 

Tak oto zapowiada się plan zajęć sportowych przygotowanych dla dzieci i młodzieży przez miejskie Regionalne Centrum Sportowe: 3 lipca (poniedziałek) – “Poniedziałek na basenie – zabawy i nauka pływania”, godz. 10:00, Basen Centrum 7, 4 lipca (wtorek) – “Gry i zabawy na kręgielni”, godz. 11:00, Kręgielnia RCS,  6 lipca (czwartek) – “RCS CUP 207 Turniej Piłki Nożnej” dla roczników 2000 i 2001, godz. 11:00, Stadion RCS, 10 lipca (poniedziałek) – „Poniedziałek na basenie – zabawy i nauka pływania”, godz. 10:00, Basen Centrum 7, 11 lipca (wtorek) – „Krok po kroku ze wspinaczką”, godz. 11:00 , hala sportowa przy SP 14, 13 lipca (czwartek) – „RCS CUP 2017 – Turniej Piłki Nożnej”, godz. 11:00, Stadion RCS.

Żadne zajęcia nie mają miejsca w środy i piątki, jak to bywało w latach ubiegłych. W informacji prasowej od RCS Lubin czytamy: W sumie w okresie lipca i sierpnia zaplanowaliśmy aż 28 bezpłatnych imprez w 11 różnych dyscyplinach sportowych, na które zapraszamy dzieci i młodzież z Lubina i okolic. Mamy nadzieję, że zainteresowanie naszym cyklem będzie jak zwykle duże i wszyscy będziemy się świetnie bawić – pisze Sabrina Trzeciak z RCS. Otóż to – frekwencja zawsze była, bo dzieci chętnie przychodziły na codzienne zajęcia sportowe podczas wakacji. Szkoda zatem, że środy i piątki będą musiały zagospodarować sobie samodzielnie, bo tegoroczna Akcja Lato została mocno uszczuplona. 

Na szczęście z grafiku letnich sportowych atrakcji nie zniknęły: Zajęcia na łyżworolkach z Natalią Czerwonką, które zaplanowano na sobotę 29 lipca o godzinie 11.00, Rodzinny Miting Lekkoatletyczny 25 sierpnia o godzinie 17.30 oraz Otwarte Mistrzostwa Lubina w Streetball 26 sierpnia o godzinie 10.00. 

Poprzedni artykułPomoc z Lubina dla Domu Dziecka w Legnicy
Następny artykułDziałkowicze zrobili wysypisko śmieci – smród i paskudny widok