Fundacja SOL niesie pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Legnicy. Podopieczni placówki przy ulicy Słubickiej prowadzonej przez Siostry Elżbietanki doczekali się trzech nowych huśtawek na placu zabaw. Zakupiła je Fundacja SOL, która prowadziła działania charytatywne na terenie Lubina i Głogowa. 

 

 

Zaczynali od zbiórki środków czystości i poszli o krok dalej. działacze z Fundacji SOL zorganizowali akcje w Lubinie i Głogowie, dzięki którym udało się uzbierać pieniądze na nowe huśtawki dla Domu Dziecka przy Słubickiej w Legnicy.

– Naszym celem dziś jest rozbudowa placu zabaw dla Dzieci z Domu Dziecka. Zakupiliśmy trzy huśtawki  za pieniądze zebrane podczas akcji charytatywnej zorganizowanej podczas Dni Autyzmu w Lubinie, który przygotowaliśmy wspólnie z Zielonym Przedszkolem w Lubinie i Głogowie. Dodatkowo w tych przedszkolach zbierano pieniądze podczas kiermaszy świątecznych. Udało się w sumie uzbierać 5 000 złotych. To początek naszej współpracy z tym Domem Dziecka, co już zapowiedzieliśmy siostrom. Zaczynaliśmy od akcji zbiórki środków czystości, która wciąż trwa. Można takie środki czystości zbierać w Lubinie i Głogowie. Jeśli ktoś z Legnicy też chce, może dowieźć je do Domu Dziecka.  – mówi Marcin Domonik  z Fundacji SOL.

Wiele radości sprawiły huśtawki najmłodszym podopiecznym w  Domu Dziecka, ale też opiekunom. – Jestem wdzięczna Fundacji SOL za te nowe urządzenia. W naszym domu pod patronatem św. Józefa jest bardzo dobrych ludzi, którzy troszczą się o nas i pomagają. Są życzliwi i rozumieją, że te dzieci nie powinny tutaj być. Jeżeli tu są, bo trafiły z różnych powodów, to powinno być to na chwilę. Niestety przedłuża się to czasami w nieskończoność. Chcemy im to jakoś zrekompensować chociaż kolorową fajną huśtawką   – mówiła ze wzruszeniem siostra Agnieszka Wieczorek, dyrektor Centrum Opiekuńczo – Wychowaczego w  Legnicy.

Poprzedni artykułPiłkarze z KGHM charytatywnie i jubileuszowo – FOTO
Następny artykułAkcja Lato mocno okrojona. W środy i piątki zero zajęć