W Polkowicach trwa doroczny rodzinny festyn organizowany przez Związek Zawodowy Pracowników Dołowych oddział ZG Polkowice – Sieroszowice. Organizatorzy zadbali o mnóstwo atrakcji. Obok indiańskich zabaw i konkursów dla dzieci na scenie swoje zdolności prezentują ratownicy górniczy. Są przekąski, dmuchane zamki i konie. W zabawie uczestniczy blisko 1500 osób.

 

Festyny organizowane przez ZPPD O/ZG Polkowice Sieroszowice cieszą się ogromną popularnością.  Od kilku lat rodzinne zabawy z okazji Dnia Matki Dnia Dziecka “dołowcy” przygotowują dla górników i ich rodzin na polkowickich obiektach sportowych. – Przygotowaliśmy tu atrakcje dla całych rodzin byśmy wszyscy mogli się zintegrować, a nie tylko żyli pracą.Tak, żebyśmy mogli nacieszyć się byciem z rodzinami i kolegami jednocześnie. Mamy konkurencje sportowe dla dzieci i całych rodzin. mamy eurobangee, dmuchańce i konie. Chcemy by przyjaźń między nami była nie tylko zawodowo, ale też na poziomie rodzinnym. Pracujemy jako związek nie tylko dla naszych górników, ale też ich rodzin, by wszyscy stąd wyszli zadowoleni – mówił Daniel Pełech, członek zarządu ZZPD. 

Podczas festynu odbyło się wiele konkursów, w których dzieci mogły wygrać zarówno nagrody w postaci słodyczy, jak i podarunki rzeczowe. 

Zabawę połączono z edukacją na temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Pokazy można było obejrzeć w wykonaniu ratowników górniczych z  ZG Polkowice – Sieroszowice. Oni również instruowali chętnych, którzy chcieli sami spróbować swych sił przy udzielaniu pierwszej pomocy.