Na finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 udadzą się już w najbliższy weekend zawodniczki Miedziowych Rugby Lubin. Lubinianki podczas turnieju w Gdańsku spotkają się w grupie z Juvenią Kraków oraz gospodyniami turnieju, Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk.

Po serii zwycięstw w ostatnich turniejach beniaminek ligi, Miedziowe Lubin, wciąż utrzymują się w koszyku najlepszych drużyn polskiej ligi rugby, do której awansowały jeszcze w rundzie jesiennej. Dzięki temu lubinianki stawiają czoła drużynom z kilkuletnim doświadczeniem.

Aktualnie Miedziowe zajmują 7. miejsce w tabeli (na 11. drużyn) i od 6. miejsca dzielą je tylko 2 punkty straty od Diablic Ruda Śląska oraz 8 punktów od zajmującej 5. miejsce Juvenii Kraków.

– Diablice zaliczyły spadek po turnieju w Poznaniu, natomiast z dziewczynami z Krakowa spotkamy się w fazie grupowej, więc jeszcze wszystko może się zdarzyć – zauważa Marcelina Falkiewicz z Miedziowych Rugby Lubin. – Na pewno jedziemy do Gdańska mocno zmotywowane, by jak najlepiej zakończyć nasz pierwszy historyczny sezon, jednak do wyjazdu skupiamy się przede wszystkim na ostatnich treningach – dodaje.

Pierwszy gwizdek o godz. 10:00 na stadionie GOKF w Gdańsku. Bieżącą relację z zawodów można śledzić na oficjalnym fanpage żeńskiej sekcji Miedziowych: https://www.facebook.com/miedziowerugbylubin/