Wicemistrzostwo Polski i Puchar Polski sprawiły, że o Lubinie dzieki piłkarkom ręcznym Metraco Zagłębie Lubin usłyszał cały kraj. Za ten sukces w szczypiornistkom dziękował już starosta i prezes KGHM Polska Miedź, zapraszając na specjalne spotkania. We wtorek 30 maja gratulował im i dziękował prezydent Lubina. 

 

Duma, gratulacje, podziękowania i prośba o więcej – to słyszą bez przerwy piłkarki ręczne Metraco Zagłębie Lubin. Tym razem na spotkanie do Sali Błękitnej w CK Muza w Lubinie zaprosił je prezydent miasta, który otrzymał od dziewcząt koszulkę klubową, piłkę i symboliczny medal. Szczypiornistki, ich trenerka i zarząd klubu dziękowali włodarzowi za wieloletnie wsparcie i dzielili się swoimi wrażeniami oraz radością z sukcesu, którym nie ma końca. 

– Dla nas był to niezmiernie ciężki sezon. Kontuzje nas nie omijały, jednak każda, która wróciła na parkiet starała się jak najlepiej zaprezentować  i mogłyśmy liczyć na każdą dziewczynę, nawet tę, która czeka na ławce na swoją szansę. Tych szans zostało wykorzystanych dużo i mam nadzieję, że to będzie procentowało w przyszłym sezonie i że uda się zdobyć to najwyższe trofeum – mówiła Kaja Załęczna , kapitan zespołu Metraco Zagłębie Lubin.

– To był wspaniały marsz po trofea. Wspaniały marsz z różnych względów i zdrowotnych, i ze strony mentalnej. Po dwóch trudnych sezonach, gdzie po kilkunastu latach ciągłej walki o medale przyszło nam kiedyś być smutniejszym, to  był piękny sezon, jak to nazywam umiejętność podniesienia się z kolan. Tak pokazuje się charakter zespołu. Wszystkie te rzeczy, które się spełniają na boisku przy ciężkiej pracy zawodników i wszystkich w klubie nie byłyby możliwe bez wsparcia wszystkich. Dziękujemy – mówiła Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębie Lubin. 

Poprzedni artykułOSP Niemstów i OSP Zimna Woda najlepsze w gminie – FOTO
Następny artykułRugbystki jadą na finał do Gdańska