Mimo, że do koncertu Cuprum Hits Festiwal zostało niecałe dwa tygodnie oni już w piątek pojawili się w Lubinie. Mowa o zespole Fun Factory, który znany jest m. in. z hitów “I wanna be with You”, “Celebrations” czy “Doh Wah Diddy” 

Fun Factory to nie jedyny zespół, który zagra 10 czerwca na lubińskim stadionie. Na żywo będzie można obejrzeń także Alphaville, 2Unlimited i Turbo B Snap!.

Zanim jednak nastąpi koncert organizatorzy wraz z Cuprum Arena postanowili sprawić fanom muzyki rozrywkowej lat ’80 i ’90 wielką niespodziankę. W piątkowe popołudnie w atrium pojawił się cały zespół Fun Factory w składzie: Toni Cottura, Steve, Balja i Anthony Freeman. Ci którzy pojawili się w tym czasie w galerii Cuprum mieli niepowtarzalną okazję na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia, otrzymania autografu lub zadania pytania do zespołu. 

Sami goście opowiedzieli o kulisach swojego pobytu w Polsce, o kręconym teledysku promującym nadchodzące wydarzenie w Lubinie. Nie zabrakło wspomnień sprzed 21 lat, kiedy zespół pojawił się na nieistniejącym już, stadionie  40-lecia Powrotu Ziem Zachodnich i Północnych do Macierzy (dawny GOS, obecnie w tym miejscu stoi nowy stadion Zagłębia Lubin)

Dla tych którzy chcieli spędzić z zespołem więcej czasu organizatorzy zaprosili na wieczór na dyskotekę do klubu Euforia, gdzie uczestnicy mogli się bawić wraz z zespołem Fun Factory.