W sobotę odbył się 101 bieg parkrun, podczas którego pojawiło się kilka nowych osób. Bieg ukończyło 52 osoby. Nowe rekordy osobiste uzyskało 12 biegaczy.

Do grona parkrunowców dołączyli: Bogna Kita, Stanisław Dobryniewski, Andrzej Jankowicz. Szymon Cybulski biegł po raz pierwszy pod okiem taty oraz brata Macieja. 
 
Lubińscy biegacze parkrun w 101 spotkań przebiegli łącznie 19900 kilometrów w czasie 83 dni 7 godzin 1 minuta 1 sekunda. Te i inne dane jak ostatnie rezultaty, liczba zwycięstw, rekordy w kategoriach wiekowych, najszybszych 500 biegaczy możemy śledzić na stronie www.parkrun.pl/lubin
 
Zwiększa się na biegach ilość młodzieży szkolnej. To zapewne zasługa nauczycieli a wśród nich Pani Ingi Kruk z Zespołu Szkół nr 2 W Lubinie. Dziękujemy i prosimy o dalszą inicjatywę.
 
Jedną z podstaw funkcjonowania parkrun jest zaangażowanie we współorganizację biegów samych uczestników, którzy pomagają w przeprowadzeniu biegów jako wolontariusze. Daje to nie tylko możliwość organizacji bezpłatnych biegów, ale również pozwala uczestnikom stanąć z drugiej strony i spojrzeć na biegi okiem organizatorów. Wolontariat w parkrun jest nagradzany w postaci punktów i co bardziej wartościowe – ogromnej satysfakcji.
     
Za tydzień kolejny 102 bieg. ZAPRASZAMY.