Tancerze m. in z Lubina, Wrocławia, Legnicy czy Bolesławca wzięli udział w VII Dziecięcym i Młodzieżowym Przeglądzie Tanecznym Lubin Dance. W sumie na scenie w CK Muza zaprezentowało się 36 zespołów. Jury oceniało uczestników zależnie od wieku i od dwóch kategorii: Mini Spektakl Taneczny i Taniec Nowoczesny.

 

Do Lubina na Przegląd Taneczny w tym roku zawitało 36 zespołów z całego Dolnego Śląska. Wśród nich byli młodzi tancerze z Bolesławca.

– Spotykamy się dwa razy w tygodniu i ćwiczymy po 1,5 godziny. Czasami, jak trzeba, spotykamy się i ćwiczymy częściej. Często bierzemy udział w  podobnych przeglądach. W okresach zimowy nie ma wiele, ale poza tym, gdy jest okazja w okolicy to jedziemy  – mówił Dariusz Rudzik z Bolesławca.

– Nasza grupa liczy 11 osób, ale oprócz tego mamy jeszcze grupę cheerleader składająca się z pięciu osób. Dziś będziemy na scenie z hip hopem. Jeździmy na przeglądy tylko na Dolnym Śląsku. By móc brać udział w poważniejszych konkursach, musimy się jeszcze douczyć. Grupa istnieje pod inną nazwą od chyba 8 lat. My dochodziliśmy do niej z czasem i zmieniliśmy nazwę. Dziś jest trudno o nowych, którzy zostają na stałe. Bywa, że raz przyjdą, raz nie. Trudno o kogoś zdecydowanego. Taniec jest dla każdego czymś innym. Dla niektórych to wyładowanie się po całym dniu, dla innych po prostu rozrywka – mówił przed występem na scenie Damian Kamiński z Wrocławia, z zespołu VIP Dane Group. 

Tancerzy na scenie oceniało jury w składzie: Agata Skibińska, Sylwia Szostak i Łukasz Kukulski. W kategorii Mini Spektakl teatralny główną nagrodę w postaci Statuetki Gracji i 300 złotych spośród grup do 11 lat otrzymał zespół Złote Dzieci Mini. W kategorii od 12 do 15 lat grupa Dziewczyny, zaś powyżej 15 lat zespół MODUS
W drugiej części konkursu w kategorii Taniec Nowoczesny w przedziale do 11 lat wygrał Zespół Taneczny Balbinki. Najlepsi spośród 12 – 15 lat byli tancerze z zespołu Mały Step. Powyżej 15 lat szczyt podium zajęli tancerze z Fuego.