Grillparty to pierwsza taka impreza w Lubinie, jaką zaserwował lubinianom Lubinpex. Z jednej strony konkursy gastronomiczne przy grillu, z drugiej relaks, zabawa przy muzyce, koncerty na scenie i sporo atrakcji ruchowych dla najmłodszych. Jednak to grill był hasłem przewodnim imprezy na Błoniach. 

 

Konkurs grillowania zakładów pracy zachęcił zespoły KGHM Zagłębie Lubin, MCZ, Cuprum, Wzgórza Zamkowego i innych do konkurowania. Po nim przyszedł czas na Koncert Szula i Why. W programie znalazł się tez finał programu “Kulinarni Wymiatacze”. W szranki stanęło sześć osób.

– Dzisiaj występuję jako juror na tym naszym pięknym pikniku Lubinpex-u. Moim zadaniem jest dzisiaj oglądanie co robią uczestnicy w dwóch konkursach. Jeden mamy za sobą – konkurs zakładów pracy. Drugi, czyli Kulinarni Wymiatacze przed nami. Jury będzie patrzyło czy uczestnicy przestrzegają warunków naszego konkursu, czy zachowują czystość na stanowisku, czy też później smak tej potrawy jest właściwy oraz jego kompozycja. Liczy się też zaangażowanie oraz czy przestrzegają czasu. Obserwowałem naszych uczestników w pierwszym konkursie i muszę powiedzieć, że gdyby zebrać wszystkich razem to sukces jest gwarantowany. Niektórzy zachowują świetną czystość na stanowisku, niektórzy świetnie działają jako zespół, a niektórzy mają swoje przepisy, jakieś tam tajemnice, bo zauważyłem, że się dolewa jakieś marynaty, pojawia się alkohol, który świetnie zmiękcza potrawy, gdzieś pojawiają się takie elementy, jak kwaśna limona czy też słodki cukier albo miód. To wszystko stanowi o sukcesie potrawy, którą dzisiaj będziemy próbować. Myślę, że warto jest brać udział w takich konkursach. Po pierwszy to współzawodnictwo i tutaj akurat mamy taką zdrową rywalizacją. Jest też możliwość spotkania ludzi, którzy wykonują podobną rzecz z podobną pasją, ale w innym miejscu. Ważne jest żeby się czasami spotkać z takimi ludźmi, wymienić doświadczenia, pocieszyć, a zarazem współpracować – mówił Robert Poliński, na co dzień  szefem kuchni Unilever, szef kuchni marki „Knorr”. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę