W Centrali KGHM Polska Miedź trwa seminarium pt “Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników w procesie pracy”. W sali im. Jana Wyżykowskiego w siedzibie Centrali zebrali się m.in. przedstawiciele oddziałów KGHM, pracodawcy z grupy kapitałowej Polskiej Miedzi, przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego czy Inspekcji Pracy. Organizatorem obrad są KGHM Polska Miedź S.A. oraz Związek Pracodawców Polska Miedź. 

 

Gości powitali Beata Staszków i Marcin Białkowski ze Związku Pracodawców Polska Miedź. Jako pierwszy głos zabrał Piotr Walczak, wiceprezes zarządu KGHM Polska Miedź ds. produkcji.

– Celem dzisiejszej konferencji jest zwrócenie większej uwagi na wyzwania, jakie są związane z bezpieczeństwem, podnoszeniem świadomości naszych pracowników, pokazaniem inicjatyw dążących do ograniczania i całkowitej eliminacji zagrożeń związanych z chorobami zawodowymi i wypadkami przy pracy. Pracownicy KGHM postarają się zaprezentować w różnych formach tak, jak robimy to na co dzień poprzez szkolenia, programy prewencyjne przy użyciu nowoczesnej technologii, technik czy też poprzez programy medyczne i uzdrowiskowe. Niezależnie od form cel jest zawsze taki sam – indywidualne podejście do każdego pracownika. Od lat poprze programy realizowane w oddziałach spółki   i poprzez kluczowe obszary zintegrowanego systemu zarządzania  budujemy kulturę pracy bezpiecznej chroniąc życie własne, swoich współpracowników oraz naszych. Kluczowa w tym systemie jest ciągła ocena i weryfikacja funkcjonujących procedur, których stosowanie eliminuje lub ogranicza zagrożenia bądź zmniejsza skutki ich wystąpienia – mówił na wstępie prezes Piotr Walczak. 

Po przemówieniach na powitanie goście złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą ku czci osób poszkodowanych w wyniku wypadków przy pracy, umieszczoną w 2005 roku  z inicjatywy Związku Pracodawców Polska Miedź na frontowej ścianie sali im. Jana Wyżykowskiego.

Seminarium służyło rozmowom o  procesie pracy, budowaniu kultury pracy, przynoszącej radość zarówno pracownikom, jak i pracodawcy. – Dzisiejsze spotkanie wpisuje się w tradycję ochrony zdrowia i życia pracowników. Chcemy po pierwsze uczcić ofiary wypadków przy pracy, ale też pokazać dobre praktyki i osiągnięcia które pozwalają zmniejszyć i zredukować wypadki  – mówiła Beata Staszków, prezes zarządu ZPPM. 

Spotkanie zorganizowano z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy oraz Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych.

Poprzedni artykułGimnazjaliści w trakcie egzaminów
Następny artykułMiedziowe w grupie z Warszawą, Poznaniem i Gietrzwałdem