Miedziowe poznały swoje rywalki w fazie grupowej VI Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Lubinianki zmierzą się kolejno z drugą drużyną AZS AWF Warszawa, KS Rugby Gietrzwałd oraz Black Roses Posnania II. Zawody zostaną rozegrane w najbliższą sobotę w Rudzie Śląskiej.

 
Po niezbyt udanym występie na własnym terenie Miedziowe Rugby Lubin zwierają szyki na kolejny turniej. Szósta odsłona Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 zostanie rozegrana 22 kwietnia na Górnym Śląsku.
 
– Mieliśmy trzy tygodnie na to, by wyciągnąć wnioski z meczów w Lubinie oraz przeanalizować i skorygować najgorsze błędy. Gra zawodniczek jest teraz na pewno dużo bardziej spokojna i poukładana. Bardzo ważne jest też ciągłe wsparcie i podążanie za akcją – tłumaczy trener Miedziowych, Tomasz Nimczyk.
 
Miedziowe w fazie grupowej powalczą tym razem z Warszawą, Poznaniem i Gietrzwałdem. Ostatni, czwarty mecz, zostanie rozegrany pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami o awans do górnej części tabeli. – I my jesteśmy skoncentrowane, by ten awans do Lubina przywieźć – zapewnia zawodniczka Miedziowych, Marcelina Falkiewicz.
 
– Rywalki, z którymi przyszło nam zmierzyć się podczas Lubin 7”s to czołówka polskiego rugby. W sobotę powalczymy natomiast z zespołami z drugiej połowy tabeli. Szanse będą więc bardziej wyrównane, choć my nie zamierzamy zostawiać przeciwniczkom zbyt wiele miejsca. Jedziemy do Rudy Śląskiej z apetytem na awans i jesteśmy mocno skoncentrowane na zwycięstwie we wszystkich czterech meczach – dodaje.