Górnicy z ZG Rudna i Stowarzyszenie Madness zaprosili miłośników halowej piłki nożnej na kolejne wydanie turnieju KlimaCup. Tym razem grano dla Nadii, córki pracownika ZG Rudna. Na parkiecie zmierzyło się sześc zespołów. Do puszki trafiały pieniądze, które mają wesprzeć rodzinę Niny w leczeniu. Byłą sprzedaż słodkości i licytacje.

Była dobra zabawa, sporo sportowych emocji, dużo dobrych serc – jednym słowem wszystko dla Niny, córki Roberta Franeckiego. – Jestem współorganizatorem tego turnieju. To turniej charytatywny dla mojej córki. Przyszło bardzo dużo naszych znajomych, wspólnych przyjaciół, każdy każdego zaprosił. Było to rozpowszechnione na portalu KGHM, plakaty, drogą pantoflową. Włączyło się też przedszkole nr 6 w Polkowicach, gdzie chodzi moja córka. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Długo się zastanawialiśmy jak znaleźć pomoc. Wojtek główny organizator długo nas namawiał. Nie zawsze każdy chce wychodzić na forum co się u niego dzieje w domu. Jakoś się przekonaliśmy, bo wszystko dla dobra dziecka. Dużo ludzi nam chce pomóc więc czemu z tego nie skorzystać – dodawał ojciec Niny. 

Leczenie dziewczynki nie jest łatwe.  – Moja córka choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Jest to choroba, której pochodzenia lekarze nie znają. Prawdopodobnie jest to genetyczne uwarunkowanie. Mamy ogromne problemy z dostępnością do lekarzy. Gastroenterolodzy dziecięcy nie są wszędzie dostępni. Musimy jeździć po całym kraju. Leczenie nie jest refundowane przez NFZ.  Leki i dojazdy to ogromne wydatki.  Koszty zależą od stanu choroby. Jest remisja i zaostrzenie. W okresie zaostrzenia to koszt nawet 4000 zł. Jeśli jest remisja to około 1,5 tys. złotych. – mówi Patrycja Franecka, mama Niny.

W trakcie turnieju prowadzono licytacje różnych przedmiotów przekazanych na wydarzenie przez osoby prywatne i oddziały KGHM. Uczestnicy akcji mogli kupić losy za które dostawali drobne podarunki. Były też upieczone ciasta, które pomagający Ninie mogli kupić. Puszka z pieniędzmi wypełniała się sukcesywnie. Z samych licytacji, sprzedaży losów i słodkości udało się uzbierać 2600 złotych. 

Byłą to już trzecia edycja turnieju KlimaCup. Poprzednio górnicy i zaproszeni goście grali dla Dorbusi i Filipa, również dzieci pracowników ZG Rudna. 

Tym razem na szczycie podium stanęli piłkarze z drużyny NALCO. II miejsce zajęli zawodnicy K-1 ZG Rudna, trzecie K-1 ZG Polkowice Sieroszowice, IV miejsce E-3 ZG Rudna, V miejsce Termospec, VI – R-VII ZG Rudna i siódme miejsce Centrala KGHM. 

Poprzedni artykułSzóste miejsce Miedziowych w turnieju o Mistrzostwo Polski – FOTO
Następny artykułProtest lubinian przeciw modernizacji strzelnicy – FOTO