To nie priima aprilis, 165 zawodniczek z 11 zespołów z całej Polski przyjechało dzisiaj do Lubina na V Turniej o Mistrzostwo Polski w Rugby 7 kobiet.

Po oficjalnym otwarciu turnieju jako pierwsze na murawie pojawiły się gospodynie spotkania oraz Black Roses Posnania. Miedziowe od pierwszego gwizdka zaciekle walczyły o każdy centymetr boiska. Mimo zaciekłej walki, przegrały pojedynek 0:25. – Jako beniaminek ligi, chciałyśmy od początku narzucić swoje warunki gry i taki indywidualny styl naszej ekipy, a więc mocna gra w kontakcie, szybkie kontry, bo przechwytów mamy dużo. Często zdarzają się jeszcze błędy jak podanie piłki do przodu. Myślę także, że doświadczenie przeważyło taki wynik. Pięć przyłożeń, a więc nie oddawałyśmy piłki do końca – mówiła po meczu Marcelina Falkiewicz, zawodniczka Miedziowych Rugby Lubin.

Drugi pojedynek miedziowych, to starcie z Legionistkami ze stolicy. Po zaciekłej walce trwającej 14 minut więcej radości miały dziewczyny z Warszawy, wygrywając 0:27. – Dziewczyny walczą do końca, do każdego źdźbła trawy. Brakuje techniki. Rugby7 jest szybką grą. Jeden błąd i są punkty. Jestem mimo wyniku bardzo zadowolony – podkreśla Tomasz Nimczyk, trener żeńskiej drużyny.

Ostatecznie gospodynie turnieju zajęły szóste miejsce. Na podium stanęły Legia Warszawa, Black Roses Posnania oraz Biało Zielone Ladies Gdańsk. 

Należy podkreślić, że turniej o Mistrzostwo Polski w Rugby 7 Kobiet w Lubinie miał rangę międzynarodową, bowiem w zawodach wystąpiła drużyna z Malty, która aktualnie przebywa w Poznaniu na zgrupowaniu.

Drużyny przyjezdne chwaliły organizatorki, za profesjonalne przygotowanie turnieju. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, pogoda dopisywała, co sprawiło, że na trybunach zasiadło wielu kibiców. To swego rodzaju piknik rodzinny, na który przyszły całe rodziny z dziećmi. Była strefa, gdzie można było skorzystać z leżaków i poopalać się, strefa dla dzieci a także skorzystać z oferty specjalnych hamburgerów lub lodów.

Eliminacje
Miedziowe Lubin v Black Roses Poznań 0:25
Biało-Zielone Gdańsk v AZS AWF Warszawa 47:0
Juvenia Kraków v Black Roses II Poznań 12:0
KS Rugby Gietrzwałd v AZS AWF II Warszawa 25:0
Black Roses Poznań v Legia Warszawa 12:0
AZS AWF Warszawa v Diablice Ruda Śląska 5:21
Black Roses II Poznań v KS Rugby Gietrzwałd 12:17
Legia Warszawa v Miedziowe Lubin 27:0
Biało-Zielone Gdańsk v Diablice Ruda Śląska 43:7
Juvenia Kraków v AZS AWF II Warszawa 41:0
Black Roses II Poznań v AZS AWF II Warszawa 22:12
KS Rugby Gietrzwałd v Juvenia Kraków 0:59 (o awans do Ligi A)

Półfinały
Diablice Ruda Śląska v Black Roses Poznań 0:84
Legia Warszawa v Biało-Zielone Gdańsk 0:28

Finał o V miejsce : AZS AWF Warszawa v Miedziowe Lubin 19:7
Finał o III miejsce : Legia Warszawa v Diablice Ruda Śląska 27:7
Finał o I miejsce : Black Roses Poznań v Biało-Zielone Gdańsk 0:28

Ostatecznie klasyfikacja V Turnieju o Mistrzostwo Polski w Rugby 7 Kobiet przedstawia się następująco:

1. Biało Zielone Ladies Gdańsk
2. Black Roses Posnania
3. Legia Warszawa
4. Diablice Ruda Śląska
5. AZS AWF Warszawa
6. Miedziowe Rugby Lubin
7. Juvenia Kraków
8. KS Rugby Gietrzwałd
9. Black Roses Posnania II
10. AZS AWF Warszawa II
11. Kavallieri RFC Barbarians