Na dzisiejszym 93 biegu parkrun wzięło udział 35 osób oraz wolontariusze, dzięki którym mogą odbywać się cotygodniowe biegi. Organizatorzy powitali uczestników, którzy otrzymali bilety na popołudniowy mecz piłki ręcznej.

Najszybszym biegaczem okazał się Tobiasz BELGRAU, który jednocześnie poprawił swój rekord osobisty i uzyskał czas 17:00. Pani Kasia Skrycka była pierwsza z pań uzyskując czas 24:21 minut. Wyniki można oglądać na stronie www.parkrun.pl/lubin. Należy dodać, że w ramach parkrun uczestnicy biegają, maszerują dla własnej satysfakcji, dlatego każdy może biec własnym tempem. 

Już w najbliższą sobotę do parku zawita o czym wszystkim wiadomo – niedźwiedź. Został sprowadzony z największego cyrku na świecie “Circus Maximus” Ma 13 lat i nazwano go “Parkrun”. Z tej okazji weźmie udział w 94 biegu parkrun. W trakcie biegu pod okiem tresera pana Petera Cottersa uczestnicy będą mieli jedyną okazję pojeździć na niedźwiadku, zrobić sobie pamiątkową fotkę. Oczywiście niedźwiedź pozostanie w Parku Wrocławskim już na stałe i będzie go można podziwiać oficjalnie od niedzieli 2 kwietnia.- zachęca Andrzej Sowa, koordynator biegów w Lubinie.

Nowych uczestników parkrun informujemy, że udział w biegach jest bezpłatny ale wymagana jest jednorazowa rejestracja na stronie www.parkrun.pl/lubin. Po dokonaniu rejestracji i wydrukowaniu Kodu Uczestnika możesz wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji parkrun w kraju i na świecie.